Podróżniczo ekologiczna komedia – Bajka o bąkach i jednym trzmielu

Podróżniczo ekologiczna komedia - Bajka o bąkach i jednym trzmielu

Dzięki staraniom wydawnictwa Bajka, właśnie ukazała się podróżniczo ekologiczna komedia – Bajka o bąkach i jednym trzmielu – autorstwa Marcina Kozioła. To książka dla dzieci w wieku 5+, ale tak naprawdę idealnie sprawdzi się do głośnego czytania dla całej rodziny.

Głównym bohaterem tej owadziej opowieści jest Tadzio Bombus. Jest to jeden z ekipy śmiałków, która wyrusza na szaloną wyprawę w poszukiwaniu zielonej, soczystej łąki, z dala od nawozów i oprysków. Wszak miejsce, w którym żyją stało się nieznośne, jak się zapewne domyślacie za sprawą człowieka i jego niszczycielskiej działalności.

Marcin Kozioł jest szczególnie znany, choć nie tylko, jako autor książek podróżniczych dla dzieci i młodzieży. Jego “Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka” zdobył nawet główną Nagrodę Magellana, dla najlepszego przewodnika dla dzieci w 2016 roku.

Elementy książki podróżniczej znajdzie również i w “Bajce o bąkach i jednym trzmielu”. Zdecydowanie jest to opowieść drogi. Każdy rozdział jest przygodą w innej, naprawdę istniejącej w Polsce, miejscowości. Autor zachęca czytelników do odnalezienia miejsc na mapie i być może odwiedzenia w czasie wakacji. Wybrane miejscowości mają bardzo ciekawe nazwy, które stały się inspiracją do wymyślonych historii. Przeczytacie tu o Niemyje-Ząbkach, Pszczółkach-Szerszeniach, Leniach Wielkich i wielu innych 🙂

W tej książce poznacie mnóstwo niesztampowych, owadzich bohaterów, takich jak Zbynio Truskawa, Tomcio Kruz czy Józio Kwas. Każdy ma inne charakterystyczne cechy, niektóre postacie do złudzenia przypominają osoby publiczne 😉 Autor bawi się skojarzeniami, trochę parodiuje… niektóre żarty są okiem puszczonym do dorosłych czytelników.

Przeczytajcie tę książkę wspólnie całą rodziną i koniecznie dajcie znać, jak Wam się podobała 🙂

Książka jest przepięknie, bardzo bogato zilustrowana przez Piotra Rychela. Wydawnictwo dołożyło wszelkich starań, by książka jako przedmiot był piękny. Spory format, szlachetny papier, matowa jedwabista folia na okładce, dopasowana do fioletowego koloru grzbietu tasiemka, a nawet kapitałka! Majstersztyk!

tekst: Marcin Kozioł

ilustracje: Piotr Rychel

wydawnictwo: Bajka, 2021

objętość: 104 strony

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 39,90 zł

 

Przy okazji premiery “Bajki o bąkach i jednym trzmielu” Psotnik miał przyjemność spotkać się z Autorem w jego magicznej pracowni i podpytać o różne sprawy… to czego się dowiedział okazało się zupełnie zaskakujące 🙂 Zapraszamy do przeczytania wywiadu Psotnika z Marcinem Koziołem!

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Zostaw komentarz