URATUJ ZIEMIĘ! – pierwsza książka dla dzieci o ekologii

URATUJ ZIEMIĘ! - pierwsza książka dla dzieci o ekologii

Niedawno odbyła się międzynarodowa premiera kolejnego tytułu brytyjskiego autora Patricka Georga. To URATUJ ZIEMIĘ! czyli pierwsza książka dla dzieci o ekologii. Mamy ją w języku polskim dzięki staraniom wydawnictwa Bajka!

Czy pamiętacie niesamowity bestseller URATUJ MNIE! zadedykowany zwierzętom? Tym razem Patrick George znalazł sposób, by w zabawny, zaskakujący i prosty sposób, dotrzeć do dzieci na całym świecie z przesłaniem dotyczącym naszej planety. Dzięki zastosowaniu transparentnych przekładek, każde dziecko, nawet jeszcze to, które nie potrafi czytać, może samodzielnie ratować Ziemię za każdym razem, gdy weźmie książkę do ręki.

Pomysł jest genialny w swej prostocie. Każda rozkładówka książki została poświęcona jednemu apelowi do ludzi. To hasła typu “Segreguj śmieci”, “Daj przedmiotom drugie życie” czy “Pomagaj pszczołom”. Na lewej stronie rozkładówki mamy ilustrację przedstawiającą sytuację wymagającą zmiany i krótkie hasło zachęcające do działania. Na lewej stronie leży przeźroczysta karta z naniesionymi elementami graficznymi. Gdy czytelnik przełoży przekładkę na prawą stronę rozkładówki, dzieje się cud i postulat z hasła zostaje zrealizowany! To takie proste! Nie tylko z tą książką.

Siła przekazu kryje się w obrazach. Tu nie znajdziecie zbyt dużo tekstu, za to kolorowe plansze zapadną Wam w pamięć i z pewnością przypomną się w odpowiednim momencie 🙂

Faktem jest, że zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie środowiska i codzienne, niekoniecznie ekologiczne, nawyki milionów ludzi na świecie wymagają naszej reakcji. Ta książka to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim idealny wstęp do rozmów o ekologii z najmłodszymi.

Ślicznie wydana w poręcznym, kwadratowym formacie, starannie zszyta i oczywiście… objęta patronatem Strefy Psotnika 🙂 Na ostatniej stronie okładki znajdziecie rymowany tekst mistrzyni Małgorzaty Strzałkowskiej, która z niezwykłą lekkością ujęła przekaz książki w dowcipnym, niedługim wierszu.

Zobaczcie jak wygląda w środku! To tylko trzy przykładowe rozkładówki spośród całej masy 🙂

tytuł: Uratuj Ziemię!

tekst i ilustracje: Patrick George

wydawnictwo: Bajka, 2019

objętość: 30 + 11 transparentnych przekładek

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz