“Niezbędnik każdej dziewczyny” i “Niezbędnik każdego chłopaka” – książki o dojrzewaniu

"Niezbędnik każdej dziewczyny" i "Niezbędnik każdego chłopaka" - książki o dojrzewaniu

Staraniem wydawnictwa Debit ukazały się dwie książki o dojrzewaniu bez tabu. To “Niezbędnik każdej dziewczyny” i “Niezbędnik każdego chłopaka”, które powinny trafić do każdego dorastającego dziecka na świecie 🙂

Dojrzewanie to czas, na który dzieci czekają. To ekscytujące i ciekawe, że powoli stają się dorośli. W tym okresie dużo się w nich zmienia, nie wszystko jest miłe, szczególnie jeśli następuje z zaskoczenia. Dużo łatwiej jest dziecku, które wie, czego może, a nawet powinno, się spodziewać. Miesiączka, rosnące piersi czy mutacja są najzwyklejszą sprawą na świecie, więc warto na takie tematy rozmawiać bez zbędnych ceregieli. Prezentowane dziś książki mogą bardzo pomóc. Są napisane prostym, przystępnym językiem, a jednocześnie z wyczuciem i poczuciem humoru. W krótkich rozdziałach opisują najważniejsze tematy, które z pewnością zainteresują dojrzewającą osobę, niezaleznie od płci.

W tych książkach znajdują się praktyczne porady, takie jak dobrać pierwszy stanik, czy kiedy należy zacząć się golić, ale również mnóstwo informacji o zmieniających się nastrojach, seksie czy porodzie. Dzięki tym książkom młody człowiek nie będzie niczym zaskoczony!

Jak można się domyśleć po tytułach, książki są zadedykowane dla odbiorców konkretnej płci. Dzięki temu informacje sa lepiej dopasowane do zainteresowań odbiorcy. Co ważne – w każdej z nich ostatni rozdział został poświęcony płci przeciwnej, dzięki czemu dziewczynki mogą nieco łaskawiej spojrzeć na piszczących kolegów, albo chłopcy na pryszczate koleżanki 🙂

Książki nie są przeładowane informacjami, sa bogato zilustrowane i kolorowe. Każda z nich kończy się słowniczkiem zawierających słowniczek ważnych, trudnych i związanych z tematem, słów, takich jak estrogen, genitalia czy sebum.

U nas w domu furrorę zrobiły obie, niekoniecznie dopasowane do płci 🙂 Najpierw każdy zajął się swoją książką, a później się wymienili 🙂 Polecam więc obie, niezależnie czy chcecie obdarować chłopca czy dziewczynkę.

 

tytuł: Niezbędnik każdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie.

tekst: Anita Naik

ilustracje: Sarah Horne

tłumaczenie: Patrycja Zarawska

wydawnictwo: Debit, 2019

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 24,90 zł

 

tytuł: Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie.

tekst: Phil Wilkinson

ilustracje: Sarah Horne

tłumaczenie: Patrycja Zarawska

wydawnictwo: Debit, 2019

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Bardzo polecam tą książkę! W sposób prosty, a jednocześnie ładny objaśnia to co trzeba!

Dzięki za ten komentarz, tak dokładnie jest 🙂

Zostaw komentarz