Ściskam w pasie, kontrabasie! Muzyczna nowość Doroty Gellner i Marcina Minora

Ściskam w pasie, kontrabasie! Muzyczna nowość Doroty Gellner i Marcina Minora

Od dziś, we wszystkich dobrych księgarniach w kraju, znajdziecie “Ściskam w pasie, kontrabasie!” Muzyczna nowość Doroty Gellner i Marcina Minora to idealna lektura dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym.

Doroty Gellner nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszak jej wkład w polską kulturę dla dzieci jest nie do przecenienia… jest przecież Damą Orderu Uśmiechu oraz autorką przeszło setki książek i dwustu tekstów piosenek. Muzyka jest bardzo ważna w życiu poetki i zajmuje dużo miejsca w jej twórczości. Nie dziwi mnie więc fakt, że najnowsza książka to zbiór wierszy o instrumentach i instrumentalistach 🙂

Dzięki tej książce można poznać całą orkiestrę i doskonale wczuć się w charakter poszczególmych instrumentów. Dorota Gellner z niesamowitym wyczuciem i talentem opisała w zabawnych wierszach osobowość swych muzycznych bohaterów, a nieraz czytając na głos, ma się wrażenie, jakby słyszało się wręcz ich dźwięk.

W książce znajduje się czternaście wierszy, a bohaterami kolejnych z nich są: bębenek, kontrabas, fortepian, saksofon, gitara, tuba, wiolonczela, talerze, pianino, bałałajka, pianola, akordeon i mandolina.

Uwielbiam wiersze Doroty Gellner, dowcipne i świetnie napisane, zawsze wprawiają mnie w dobry nastrój, ale w tej książce jest jeszcze coś! To absolutnie fantastyczne ilustracje Marcina Minora, którego kunszt podziwiam od lat. Ilustracje przez niego stworzone są niczym obrazy i wyobrażam sobie, że są bardzo czaso i pracochłonne.

Wydawnictwo Bajka kapitalnie dobrało ten duet autorów. Klasyczna, malarska kreska ilustratora idealnie pasuje do tematyki książki, a poczucie humoru przebija się zarówno z tekstu, jak i z ilustracji.

Rozkładówki zostały zaprojektowane w taki sposób, by każdy wiersz wraz z ilustracją zajmował całe dwie strony. Z lewej znajduje się tekst, a z prawej całostronicowy, pełen detali obraz, który można podziwiać godzinami. Cieszę się, że tekst, choć doskonały, nie został wprojektowany w obrazy!

Nie wiem czy to kwestia tematyki, czy kolorów, które królują w “Ściskam w pasie, kontabasie!”, ale to bardzo jesienna pozycja. Pełna brązów, złota i  czerwieni… Serdecznie polecamy!

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat Doroty Gellner, zapraszamy do lektury naszego wywiadu, do którego możecie wrócić klikając tu!

tytuł: Ściskam w pasie, kontrabasie!

tekst: Dorota Gellner

ilustracje: Marcin Minor

wydawnictwo: Bajka, 2020

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz