“Ale jazda! Historia samochodu” Oldřich Růžička

Ale jazda! Historia samochodu

Prezentujemy dziś pierwszą tegoroczną jesienną nowość z Wydawnictwa Bajka. Książka ucieszy nie tylko fanów motoryzacji – to jedna z najbardziej fascynujących historii ostatnich 200 lat!

“Ale jazda! Historia samochodu” nie jest obszernym tomem. Raczej wyczerpującym kompendium wiedzy.

Każda z 16 rozkładówek jest poświęcona jednemu zagadnieniu. Tematy są ułożone chronologicznie – od krótkiej historii wynalezienia koła 5000 lat temu, przez wyjaśnienie jak działa silnik parowy, do budowy dzisiejszego auta osobowego. Jest też plansza o wynalazkach, które zmieniły oblicze motoryzacji oraz o kultowych samochodach.

Sporo tu wiedzy i ciekawostek. Wszystko podane w bardzo interesującej formie graficznej oraz przystępnym dla dziecka językiem.

Czy wiedzieliście, że pierwszy wyścig samochodowy we Francji wygrał kierowca, którego auto jechało ze średnią prędkością 24 km/h?

Albo że właściciele pierwszych samochodów musieli zatrudniać człowieka, który biegł z czerwoną chorągiewką przed autem i głośno ostrzegał, że zbliża się pojazd?

Na kartach tej książki poznacie najważniejszych wynalazców, takich jak Leonardo da Vinci. Zobaczycie jak wyglądały pojazdy parowe, hippomobile, Batmobil i wiele innych.

Przez całą podróż towarzyszą czytelnikowi dwaj kreskówkowi bohaterowie  – ciekawski chłopczyk i mała rezolutna myszka. Ich zabawne wypowiedzi zostały ujęte w komiksowych dymkach.

Polecam Waszej uwadze tą pozycję, która w prosty sposób wyjaśnia procesy ewolucji wynalazków, z których dziś powszechnie korzystamy.

 

Ale jazda! Historia samochodu

Ale jazda! Historia samochodu

Ale jazda! Historia samochodu

tytuł: Ale jazda! Historia samochodu”

tekst: Oldřich Růžička

ilustracje: Tomáš Pernický, Kateřina Makaloušová

tłumaczenie z języka czeskiego: Bogumiła Nawrot

wydawnictwo: Bajka, 2016

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Super, że już o niej napisałaś. Byłam ciekawa jak się prezentuje i czy nada sie dla mojego fana motoryzacji. Myślisz, że dziecko, które ma tatę maniaka motoryzacyjnego (ciągle przekazuje swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną synowi) znajdzie w książce coś interesującego?

myślę, że tak 🙂 jest mnóstwo o historii i wynalazkach! obowiązkowo 🙂

Przepiękna, muszę ją obejrzeć w księgarni:)

Zostaw komentarz