serafina

 

„Serafina i czarny płaszcz”, która po ogromnym sukcesie w USA ukaże się na polskim rynku wydawniczym 26 kwietnia 2017 roku to pozycja, którą postanowiliśmy objąć patronatem.

Autorem jest Robert Beatty, wcześniej odnoszący sukces w branży technologicznej biznesmen, który napisał tę książkę dla swoich córek. Jest to tajemnicza, pełna przygód fantastyczna opowieść z elementami grozy, dla czytelników od 9 lat. Więcej o książce:

W piwnicach pełnej przepychu rezydencji Biltmore mieszka potajemnie niezwykła dziewczyna. Czy to z powodu jej żółtych oczu i czterech palców u rąk i nóg ojciec ukrywa ją przed ludzkim wzrokiem?

Serafina żyje przyczajona w mroku, poruszając się bezszelestnie po zakamarkach posiadłości. Noc jest jej królestwem. Ale kiedy z Biltmore co noc zaczynają znikać dzieci, dziewczyna musi wyjść z ukrycia. Złowieszczy mężczyzna w czarnym płaszczu przemierza korytarze i zaułki domu, a tylko ona jest na tyle zwinna i odważna, by ruszyć jego tropem. Czy znajdzie sojusznika w Braedenie Vanderbilcie, młodym mieszkańcu Biltmore?

Nigdy nie wchodź do lasu. Działają tam ciemne moce, których nikt nie rozumie, nienaturalne siły, które mogą wyrządzić ci straszliwą krzywdę – przestrzegał ojciec Serafiny.

Ale to właśnie w lesie Serafina będzie musiała nie tylko zmierzyć się z mężczyzną w czarnym płaszczu, ale i stawić czoła tajemnicy własnej tożsamości.

„Serafina w niezwykle angażujący sposób wciąga czytelnika w swój świat. Jest niesamowity – Biltmore ocieka przepychem, a okoliczne lasy zdają się być pełne sekretów. Historia opowiedziana jest z taką dawką tajemnicy i fantazji (z lekką nutą grozy), że z pewnością usatysfakcjonuje młodych czytelników” – Historical Novel Society

„Serafina dąży do zrozumienia samej siebie i poznania historii swojego pochodzenia. Do tego kilka dramatycznych momentów, mnóstwo wyobraźni – wszystko to razem tworzy tajemniczą opowieść” – Publishers Weekly

„Dreszcz grozy i przygody zapewniony!” – Booklist

 

tekst: Robert Beatty

przekład: Jowita Maksymowicz-Hamann

wydawnictwo Mamania

288 stron

cena okładkowa: 39,90 zł

dla dzieci 9 +

data premiery: 26 kwietnia 2017

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz