Już jest! 7 tom Szkoły magicznych zwierząt. Gdzie jest pan M?

Już jest! 7 tom Szkoły magicznych zwierząt. Gdzie jest pan M?

Już jest! 7 tom Szkoły magicznych zwierząt. Gdzie jest pan M? Czekaliście? My BARDZO! 🙂

Przedpremierowo prezentujemy hit z katalogu katowickiego wydawnictwa Debit, czyli kolejną część bestsellerowej serii dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Tym razem klasa wpada w niemałe kłopoty. Pewnego dnia, nie dość, że znika bez śladu właściciel sklepu z magicznymi zwierzętami, pan Mortimer Morrison, to wraz z nim… panna Cornfield. Uczniowie są załamani. Nie tylko nie doszło do przekazania dwóch kolejnych stworzeń do wybranych dzieci, a jeszcze w zastępstwo wychowawczyni, kuratorium odwołało z emerytury posępnego nauczyciela. Nazwisko zobowiązuje…. Pan Szarawski jest cały szary…. od ubrań zaczynając, na nastroju kończąc. Znęca się nad najsłabszymi uczniami, wciąż ich odpytuje i straszy brakiem promocji do kolejnej klasy. Tak nie może być! Dzieci muszą odnaleźć ukochaną nauczycielkę.

Jak nigdy wcześniej, klasa postanowiła działać wspólnie. Zintegrowane dzieci opracowały plan działania, a ich zwierzęta? No cóż… maczały swe pazurki w pewnym żarcie z kościotrupem, ale o tym musicie przeczytać sami.

Mnóstwo przygód, cyrk, sztuczki magiczne, zagubiony wąż i wiele innych.

Jak w każdym tomie szalone przygody mają w tle problemy dotyczące wszystkie dzieci na świecie. Tym razem problemy z matematyką popychają Ronję do oszukania rodziców i podrobienia podpisu mamy. Sprawdźcie jak dziewczynka wybrnie z trudnej sytuacji.

Cudowna wiadomość jest taka, że w przygotowaniu jest już ósmy tom, w którym odbędzie się szkolny bal i mnóstwo przygód, jak zwykle 🙂

Autorką „Szkoły magicznych zwierząt” jest Margit Auer, niemiecka dziennikarka, która zaczęła pisać książki dla dzieci, gdy sama została mamą. Inspiracją do napisania tej konkretnej historii było prawdziwe spotkanie z bardzo tajemniczym człowiekiem, który wręczył jej zaskakujący prezent. To od niego wszystko się zaczęło ?

Całą serię ilustruje Nina Dulleck, mieszkająca nad Renem rysowniczka. Ilustracji nie ma zbyt dużo, są czarno-białe, ale kreska jest charakterystyczna i bardzo oryginalna.

tytuł: Szkoła magicznych zwierząt. Gdzie jest pan M?

tekst: Margit Auer

ilustracje: Nina Dulleck

tłumaczenie: Agata Janiszewska

wydawnictwo: Debit, 2021

objętość: 224 stron

cena okładkowa: 29,90 zł

dla dzieci w wieku: 8+

 

Jeśli w tym wpisie zetknęliście się z serią

Szkoła magicznych zwierząt

po raz pierwszy, zachęcamy do zaczęcia przygody od początku.

Wszystkie tomy opisaliśmy i możecie wrócić do tego tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz