“Z biegiem sztuki” Ivana i Gradimir Smudja

"Z biegiem sztuki" Ivana i Gradimir Smudja

Prezentujemy dziś wyjątkowy, zachwycający album, będący nieocenionym źródłem wiedzy w dziedzinie historii sztuki oraz inspiracją do jej zgłębiania!

“Z biegiem sztuki” Ivana i Gradimir Smudja to gotowa odpowiedź na pytania jak zainteresować dziecko sztuką, jak zainspirować do poznawania jej historii i jak zaprezentować ikony światowego malarstwa!

“Z biegiem sztuki” to absolutnie urzekający komiks, który w jednym dużym wydaniu, zawiera dwa tomy. Prezentuje najwybitniejszych przedstawicieli sztuki malarskiej na świecie.

Autorzy, serbski artysta mieszkający we Włoszech, Gradimir Smudja i jego córka Ivana, zabierają czytelnika w swoistą podróż w czasie i przestrzeni, w której przewodnikami jest para sympatycznych rudzielców. Nastolatka o imieniu Luna i uosobiony kot Vincent, którego możecie już znać z poprzedniego komiksu pod tytułem “Vincent i van Gogh”, wędrują przez pracownie wielkich mistrzów, poznają osobiście wybitnych twórców, przyglądają się ich sposobom pracy i technice malarskiej, poprzez krótkie epizody stają się na chwilę częścią ich czasów i realiów.

Za każdym razem, gdy bohaterowie zmieniają miejsce pobytu i przybywają do kolejnego artysty, w książce jest swoisty przystanek w podróży. Pomiędzy rozkładówkami komiksu umieszczono dość krótkie i rzeczowe informacje biograficzne na temat malarza, o którym będzie kolejny odcinek wędrówki. Świetny sposób, żeby przemycić garść faktów i wiedzy!

W trakcie podróży bohaterowie mają przygody, ale nie są one tu najważniejsze. Scenariusz ma drugoplanowe znaczenie, bo zdecydowanie najważniejsze są szczegółowe, mistrzowskie wręcz, rysunki. Naprawdę niesamowite! Co ważne, atmosfera i kolorystyka kadrów zmienia się, w zależności od miejsca akcji, pomagając wczuć się odbiorcy w klimat twórczości lub osobowości konkretnego malarza.

Co tu dużo pisać…. sięgnijcie po ten niesamowity komiks KONIECZNIE! 🙂 i dajcie się zabrać w podróż, po cienkiej czerwonej linii biegnącej od francuskiej groty w Lascaux siedemnaście tysięcy lat przed Chrystusem, aż po dzisiejsze czasy.

"Z biegiem sztuki" Ivana i Gradimir Smudja

"Z biegiem sztuki" Ivana i Gradimir Smudja

"Z biegiem sztuki" Ivana i Gradimir Smudja

"Z biegiem sztuki" Ivana i Gradimir Smudja

tytuł: “Z biegiem sztuki”

scenariusz: Gradimir Smudja, Ivana Smudja

rysunek i kolor: Gradimir Smudja

tłumaczenie: Wojciech Birek

wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy

objętość: 200 stron

dla dzieci w wieku: 10+, dla nastolatków i dorosłych

cena okładkowa: 126 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Mam nadzieję, że moja WBP, która dzielnie poszerza półkę z komiksowymi zdobyczami, zakupi ten tytuł. Bo, mimo niezaprzeczalnych atutów poznawczych, cena jest jednak dość zaporowa 😛 W oczekiwaniu zaś wrócę chyba do Rozmów z Kajtkiem, które kiedyś próbowałem chłopakom czytać, ale było za wcześnie 🙂

to prawda, cena jest wysoka… ale warto 🙂

Nie wątpię, ale jako rodzic nie zarabiający kokosów, staję w takich razach przed wyborem: jedna czy sześć. I choć wiem, że nie zawsze ilość przechodzi w jakość, to w 99,9% wybieram te sześć 😛

Zostaw komentarz