Siedem łóżek malutkiej Popielicy – książka dla tych, co się boją sami spać

Siedem łóżek malutkiej Popielicy - książka dla tych, co się boją sami spać

Prezentujemy nowość toruńskiego wydawnictwa Tako… kolejną perełkę w wyjątkowej Kolekcji OQO. “Siedem łóżek malutkiej Popielicy” to książka dla tych, co się boją sami spać!

Główną bohaterką jest maleńka szara popielica o puszystym ogonku. Każdego dnia o poranku inne zwierze mieszkające w ich wspólnym lesie, znajduje ją śpiącą pod ich dachem. To zaskoczony jeleń odkrywa ją przy porannej toalecie w chrapiącą we własnym porożu, to u ptaszka Rudzika w szufladzie z krawatami albo u starej Żółwicy w etui na okulary.

Zniecierpliwione zwierzęta postanawiają porozmawiać z Popielica. Przecież nie można tak po kryjomu w nocy wchodzić do kogoś do domu i spać u kogoś bez zaproszenia. Malutki gryzoń jest speszony reakcją przyjaciół, nie przyznaje się, co tak naprawde jest powodem tych nocnych podróży… Popielica po prostu boi się spać sama i desperacko poszukuje towarzystwa.

Tytułowa bohaterka postanawia rozwiązać problem i udaje się na noc do kogoś, kto będzie dla niej bardzo niebezpieczny, gdy tylko się obudzi. Czy przyjaciele z lasu Popielicy zdąrzą ją w porę uratować? Czy dowiedzą się na czym polega jej problem? Co zrobią, gdy wszystko wyjdzie na jaw?

Ciepła i mądra opowieść o spaniu, ale przede wszystkim o przyjaźni… niosnąca przesłanie, że należy opiekować się mniejszymi i słabszymi. A do tego NIESAMOWICIE zilustrowana! Przeurocze zwierzątka i ich dizajnerskie domy po prostu nie pozwalają o sobie zapomnieć. Wszyscy mają przepiekne meble, lampy i dodatki! MIESZKAŁABYM 🙂 Pełne uroku, niebieskawe… jak pokój wieczorową porą oświetlony ciepłym światłem nocnej lampki 🙂

Podobnie jak poprzedniczki z tej serii wydawniczej – kwadratowa, z pięknym papierem o zaskakująco wysokiej gramaturze, twarda oprawa… IDEAŁ dla dzieci w wieku przedszkolnym. Temat pasuje do wszystkich, którzy nie lubią sami zasypiać, ale hisotria spodoba się wszystkim, bez wyjątku 🙂

tytuł: Siedem łóżek malutkiej Popielicy

tekst: Susanna Isern

ilustracje: Marco Soma

tłumaczenia: Tomasz Pindel

wydawnictwo: Tako, 2019

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 36 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz