Notatniki Młody inżynier i Młody naukowiec

Notatniki Młody inżynier i Młody naukowiec

Notatniki Młody inżynier i Młody naukowiec to nowości w katalogu wydawnictwa Wilga. Dwa kreatywne zeszyty, zachęcające do myślenia, rozwiązywania problemów, projektowania, budowania i konstruowania. 

Te aktywizujące pozycje świetnie sprawdzą się dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Aby w pełni skorzystać z tych publikacji należy mieć przy sobie, oczywiście oprócz samych książek, ołówek oraz papier, nożyczki, klej i taśmę, przybory, które przydadzą się sporadycznie.

Młody inżynier Notatnik

Na samym początku czytelnik zostaje wprowadzony w świat inżynierii. Dowiaduje się czym jest i z jakimi zadaniami borykają się dzisiejsi inżynierowie. Na dalszych stronach oprócz podstawowej wiedzy, umożliwia zaprogramowania robota do tworzenia tortów, zachęca do tworzenia konstrukcji z papieru, zaprojektowania maszyny do sprzątania śmieci kosmicznych i wielu innych niesamowitych odkryć.

W środku mnóstwo wiedzy, ciekawostek i miejsca na własne notatki.

Ten notatnik nie tylko daje kreatywne zajęcia na długie godziny, ale również inspiruje do dalszych poszukiwań, zachęca do odwiedzin konkretnych stron internetowych i może stać się początkiem wielkiej przygody!

Młody naukowiec Notatnik

Ta książka wprowadza czytelnika w fascynujący świat nauki i pokazuje, że aby być naukowcem, wcale nie trzeba posiadać skomplikowanego laboratorium. Wszak nauka polega przecież na zadawaniu pytań i próbie znalezienia na nich odpowiedzi, a z tym może się zmierzyć każdy z nas.

Dzięki notatnikowi można nauczyć się myśleć jak naukowiec, wykonać model ludzkiego szkieletu, stworzyć mapę migracji zwierząt na całym globie, zaprojektować nietypowy pojazd i dowiedzieć się mnóstwa fascynujących rzeczy, na przykład poznać najważniejsze odkrycia słynnych naukowców.

W środku ciekawostki, naukowe informacje, miejsce na notatki, a na ostatniej stronie okładki jest nawet linijka, która pomoże w wielu pracach 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Genialne. Czasami zastanawiam się czy nie kupować już na zapas bo zabraknie 😂

znam to! Często książki nigdy nie doczekują się dodruków 🙂

Zostaw komentarz