Tak jak ty – książka dla najmłodszych, która uczy szacunku do zwierząt

Tak jak ty - książka dla najmłodszych, która uczy szacunku do zwierząt

W katalogu wydawnictwa Entliczek właśnie ukazała się wyjątkowa lektura dla dzieci w wieku przedszkolnym. “Tak jak ty” to książka dla najmłodszych, która uczy szacunku do zwierząt, zachwyca minimalizmem i silnym pięknym przekazem.

Głównym bohaterem książki “Tak jak ty” jest dziecko. Właściwie nie wiadomo jakiej jest płci… w równej mierze to chłopczyk albo dziewczynka. To po prostu zwykłe ludzkie dziecko, którym może być każdy kogo znacie. Na kolejnych rozkładówkach, w krótkich wypowiedziach, dziecko przedstawia najważniejsze dla siebie sprawy. Zauważa, że dokładnie takie same pragnienia, potrzeby, marzenia czy zmartwienia mają zwierzęta. Nie jedno konkretne zwierzę, tylko każde. Stworzenie, o któym mówi dziecko, może być każdym zwierzęciem jakie tylko przyjdzie nam do głowy.

Przecież dziecko potrzebuje bliskich wokół siebie, poczucia bezpieczeństwa, delikatnego przytulania, pełnego brzuszka… każde czasem się boi, niezależnie od wszystkiego jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Dzięki tej książce mały czytelnik zauważy, że dokładnie to samo można powiedziec o każdym zwierzęciu, nie tylko o człowieku.

Zaskakująco krótki tekst, mało szczegółowe ilustracje w dość ograniczonej palecie barw – a przekaz tak silny. To zdecydowanie największa siła tej książki.

W jednym zdaniu, to niezwykle ciepła opowieść, która uczy zrozumienia i szacunku do zwierząt, pobudza empatię i poczucie estetyki. Śliczna i mądra! Przeczytajcie koniecznie, przynajmniej sto razy 🙂

Autorem tekstu jest Jean-Baptiste Del Amo, francuski pisarz zaangażowany w obronę praw zwierząt. Ilustracje wykonała Pauline Martin, ilustratorka którą możecie znać z wcześniej wydawanych przez wydawnicwo Entliczek książek dla nakmłodszych, między innymi cudownej hisotrii “Miłość”, którą prezentowaliśmy tu!

tytuł: Tak jak ty

tekst: Jean-Baptiste Del Amo

ilustracje: Pauline Martin

tłumaczenie: Paweł Łapiński

wydawnictwo: Entliczek, 2019

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz