Marcelinka i świąteczny kołowrotek

Marcelinka i świąteczny kołowrotek to drugi tom opowiadań o tytułowej dziewczynce, zadedykowanych zwłaszcza bardzo wrażliwym dzieciom i ich rodzicom.

Propozycja idealna na ten czas 🙂 Jest grudzień, czas przygotowań do świąt. Marcelinka, bardzo wrażliwa osóbka, chodzi do pierwszej klasy już od czterech miesięcy. Na początku wszystko było nowe… dzieci, nauka, pani. Dziewczynka miała przed sobą mnóstwo wyzwań. Teraz, co prawda już trochę się przyzwyczaiła do nowej sytuacji, ale… w szalonym okresie przedświątecznym dzieje się strasznie dużo… to prawdziwy ŚWIĄTECZNY KOŁOWROTEK! Jako poradzić sobie z tym wszystkim? Wybór choinki w tłoku na jarmarku czy asertywne zachowanie przy kolegach z klasy, którzy mają inne zdanie, mogą okazać się dla niektórych osób, sprawami spędzającymi sen z powiek.

Okazuje się, że ten intensywny czas, może być wyjątkowo trudny. Taki właśnie jest dla głównej bohaterki tej książki.

Autorką tej książki jest psycholożka i psychoterapeutka, Katarzyna Kucewicz, która na co dzień zajmuje się wysoką wrażliwością. Dzięki swojej wiedzy i praktyce udało jej się stworzyć opowiadania, które wspierają dzieci wysoko wrażliwe, ukazują trudności z ich perspektywy i podsuwają możliwe rozwiązania, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Książka jest przepięknie zilustrowana przez niezastąpioną Ewę Poklewską-Koziełło. Mnóstwo tu kolorowych obrazów na całe rozkładówki, a każda pełna jest świątecznej atmosfery.

Marcelinka i świąteczny kołowrotek to cudowna propozycja pod choinkę dla pierwszoklasistów… nie tylko tych bardzo wrażliwych. Polecam w zestawie z pierwszym tomem, jeśli go jeszcze nie znacie 🙂

tytuł: Marcelinka i świąteczny kołowrotek

seria: Marcelinka

tekst: Katarzyna Kucewicz

ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

wydawnictwo: Frajda, 2023

objętość: 68 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 45,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz