Książka wyszukiwanka – Dinozaur na tropie

książka wyszukiwanka

Prezentujemy nowość dla dzieci z wydawnictwa Bajka. Książka ukazała się zaledwie kilka dni temu, a już skradła nam serca 🙂

To książka wyszukiwanka – “Dinozaur na tropie”.

Każda rozkładówka to, niezwykle szczegółowa i pełna detali, wielka ilustracja. Na marginesie każdej z nich znajdują się zadania do wykoniania dla czytelnika! To iście detektywistyczne zagadki! W tłumie postaci, wśród mnóstwa maleńkich elementów należy wyszukać przedmioty.

To książka dla dzieci, która trenuje cierpliwość i spostrzegawczość. Można bawić się nią przez długie godziny. W poszukiwaniach pomaga Detektyw Dinozaur. Pojawia się na każdej planszy i szuka razem z czytelnikiem.

Każda plansza to zupełnie inna przestrzeń. Jedna przedstawia zwariowany lunapark, inna przestrzeń kosmiczną.

Jedno jest pewne z książką “Dinozaur na tropie” – kto szuka, niekoniecznie znajdzie 😀 Zadania ukryte w książce są tak trudne, że wymagają naprawdę sporo czasu, nawet dla dorosłej osoby. 

Autorką książki jest Sophie Guerrive.

To francuska ilustratorka młodego pokolenia.

W jej twórczości można wyczuć inspirację  średniowiecznym zdobnictwem książek, orientalnymi minaturami i japońskimi rycinami. Ulubione motywy, często wykorzystywane przez artystkę, to świat podwodny, starożytność i zwierzęta.

Sophie Guerrive jest też autorką komiksów. Oprócz wątków filozoficznych, zawierają sporą dawkę dobrego, absurdalnego humoru! Ich bohaterem jest misiek Tulipan, którego również spotkacie w książce wyszukiwance “Dinozaur na tropie”

Kilka przykładowych odcinków komiksu (przekład z języka francuskiego na język angielski – Benjamin Frisch) poniżej. Naprawdę dobrze sie bawiliśmy wybierając dla Was przykłady.

tytuł: “Dinozaur na tropie”

tekst i ilustracje: Sophie Guerrive

tłumaczenie: Rafał Witek

wydawnictwo: Bajka, 2017

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 4+

cena okładkowa: 34,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz