Szkoła magicznych zwierząt. Hit czy kit? 5 tom serii

Szkoła magicznych zwierząt. Hit czy kit? 5 tom serii

Szkoła magicznych zwierząt. Hit czy kit? to 5 tom serii dla dzieci w wieku 8+, która ukazuje się w Polsce dzięki wydawnictwu Debit.

Tym razem klasa, której przygody opisuje ta seria, zostaje zakwalifikowana do bardzo popularnego programu telewizyknego. Choć dzieciaki wraz ze swoimi magicznymi zwierzętami, są gotowe do walki o wygraną, okazuje się, że nie wszystko przeprowadzone jest uczciwie! Sprawdźcie koniecznie co z tego wyniknie, ja powiem Wam tylko, że znany mi dziesięciolatek, który połyka kolejne odcinki z niesamowitym apetytem, powiedział mi, że to jest najlepszy odcinek z całej serii!

Jeśli wogóle nie znacie Szkoły magicznych zwierząt, to serdecznei polecam.  To ciepła opowieść w odcinkach, rozgrywająca się w szkole, w której zwykłe problemy uczniów mieszają się z fantastyczną rzeczywistością. Każdy młody czytelnik znajdzie wśród bohaterów osobę, z którą choć w części będzie mógł się utożsamić i zobaczyć w jaki sposób książkowe dzieciaki radzą sobie ze swoimi słabościami i problemami… bo każdy jakieś ma, nie tylko klasowa fajtłapa, ale również największy luzak i przystojniak ?

Pojawiają się bardzo życiowe wątki, takie jak kradzież, słabe wyniki w nauce, zranione uczucia, pierwsze fascynacje i wiele wiele innych.

Autorką „Szkoły magicznych zwierząt” jest Margit Auer, niemiecka dziennikarka, która zaczęła pisać książki dla dzieci, gdy sama została mamą. Inspiracją do napisania tej konketnej historii było prawdziwe spotkanie z bardzo tajemniczym człowiekiem, który wręczył jej zaskakujący prezent. To od niego wszystko się zaczęło ?

Całą serię ilustruje Nina Dulleck, mieszkająca nad Renem rysowniczka. Ilustracji nie ma zbyt dużo, są czarno-białe, ale kreska jest charakterystyczna i bardzo oryginalna.

Seria jest naprawdę świetna, ale aby czerpać największą radość z czytania, należy zacząć od pierwszego tomu! Chronologia odgrywa tu dość ważną rolę 🙂 Poprzednie tomy prezentowaliśmy już na blogu i możecie wrócić do artykułów, klikając odpowiedni tytuł:

  1. Szkoła magicznych zwierząt.
  2. Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka.
  3. Szkoła magicznych zwierząt. W ciemnościach.
  4. Szkoła magicznych zwierząt. Odjazd!

Zobaczcie Hit czy kit? w środku! Twarda oprawa, śliczne czarno-białe rysunki, spora czcionka, tak by tekst był łatwy do przeczytania dla dziecka w wieku 8+.

tytuł: „Szkoła magicznych zwierząt” tom 5 „Hit czy kit?”

tekst: Margit Auer

ilustracje: Nina Dulleck

tłumaczenie: Agata Janiszewska

wydawnictwo: Debit, 2020

objętość: 216 stron

cena okładkowa: 29,90 zł

dla dzieci w wieku: 8+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz