Puzzle 220 elementów z książką Ratujmy planetę

Dziś prezentujemy nowość wydawnictwa Wilga Play dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. To edukacyjne puzzle 220 elementów z książką Ratujmy planetę.

W tej wyjątkowej serii dotychczas ukazały się dwa tytuły – Bieguny i Dżungla. Każde pudełko zawiera, oprócz przepięknych puzzli, książkę związaną z tematem układanego obrazka. Jestem tymi zestawami oczarowana. Puzzle są naprawdę prześliczne, do ich jakości nie można mieć zarzutu, a co najważniejsze… niosą ze sobą ważne przesłanie, czego nie można zbyt często oczekiwać od puzzli.

Tak jak wspomniałam wcześniej, tu w każdym zestawie jest książka, związana tematycznie z puzzlami. W tej publikacji znajdują się informacje o danym rejonie, ale także o zwierzętach je zamieszkujących oraz problemach, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Są one oczywiście związane ze zmianami klimatycznymi i działalnością człowieka. Co bardzo mi się podoba, każda z książek zawiera wskazówki dla młodych czytelników na temat tego, co mogą robić, by być częścią dobrych zmian. Na przykład w książce Bieguny jest rozdział o tym, co można zrobić, by powstrzymać topnienie lodu.

Puzzle w tej serii są wykonane z grubej tektury, są świetnej jakości i zostały wzbogacone o elementy wykończone foliami… czy to metalicznymi, czy skrzącymi niczym lód na biegunie 🙂 Zdjęcia nie oddają uroku tego efektu, ale możecie wierzyć mi na słowo, że wygląda to świetnie. Ogromną przyjemnością jest układanie ich. Idealnie do siebie pasują, obrazek jest śliczny i nie do końca oczywisty, ponieważ część rysunku, który należy ułożyć nie został pokazany na pudełku… trzeba się trochę

220 elementów każdej z układanek stworzy obraz o wymiarach 70×44 cm. To idealne narzędzie do nauki przez zabawę, dużo ciekawsze od studiowania podręcznika geografii 🙂 Nieprawdaż? 🙂

O edukacyjnych puzzlach od wydawnictwa Wilga Play pisałam już nie raz. Jeśli masz ochotę na więcej, to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz