pucio1

pucio6

Dziś prezentujemy Wam książkę dla dzieci, które dopiero uczą się mówić. Kierowana jest do najmłodszych oraz tych, którym mówienie sprawia trudności i mają opóźniony rozwój mowy. Całokartonowa pozycja pełna jest zabaw dźwiękonaśladowczych i stanowi pomoc terapeutyczną w logopedycznej pracy z dzieckiem.

Bohaterami książki jest chłopczyk o imieniu Pucio i członkowie jego rodziny. Ich codzienne zajęcia są przedstawione w bardzo prosty sposób, zarówno pod względem użytego języka jak i ilustracji. Zapisy dźwięków, by dziecku łatwiej je było zapamiętać, są wyraźne, proste, bez znaków interpunkcyjnych.

Ilustracje są ładne, miło się na nie patrzy. Celowo są dość proste, nie ma natłoku elementów, a kolory są stonowane.

Książka jest skonstruowana w taki sposób, by zachęcać dziecko do nazywania obiektów i do powtarzania prostych dźwięków.

Na pierwszej stronie znajdziemy obszerną instrukcję obsługi książki skierowaną do rodzica. Dowiemy się z niej jak używać tej książki, aby wspierać rozwój mowy, czego unikać podczas zabawy z tą książką oraz na co zwracać uwagę. Marta Galewska – Kustra jest logopedą, pedagogiem dziecięcym i autorką już kilku wspierających rozwój mowy u dzieci książek.

Polecamy Wam Pucia jeśli MNIAM, HAU czy KAP KAP stanowi dla Was jeszcze wyzwanie 🙂

pucio1

pucio2

pucio3

pucio4

tekst: Marta Galewska – Kustra

ilustracje: Joanna Kłos

Nasza Księgarnia, 2016

40 stron, kartonówka

dla dzieci 1+

cena okładkowa 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Hihihihi tośmy się zgrały z tym Puciem:) A u was jak zwykle cudne fotki:)

🙂 widziałam, że u Was Pucio też dziś… no co zrobisz, nie da się go pominąć. A swoją drogą to pierwsza książka w logopedycznym klimacie na Strefie, a widzę, że Nasza Księgarnia konsekwentnie wydaje takie pozycje. Super sprawa dla rodziców, którzy chcą popracować z dzieckiem w domu i pewnie pomoc dla logopedów

Zostaw komentarz