Akademia Jednorożców – seria dla początkujących czytelników

Akademia Jednorożców - seria dla początkujących czytelników

Dziś przed Wami Akademia Jednorożców – seria dla początkujących czytelników i czytelniczek od wydawnictwa Wilga.

To dobra alternatywa dla dzieci, które lubią konie, jednorożce i dobrze odnajdują się w opowieściach fantastycznych. Dotychczas w serii ukazało się osiem odcinków. Jeśli więc dziecko złapie bakcyla przy pierwszym tomie, może się czytelniczo rozkręcić 🙂 Każda z książek jest w innym żywym kolorze i razem stanowią śliczną tęczową kolekcję. Okładki są ozdobione brokatem, a każda z nich zadedykowana jest innej bohaterce i zaprzyjaźnionemu z nią jednorożcowi. Dziś swoje książkowe imienniczki w serii znajdą Zosia, Alina, Ewa, Aleksandra, Izabela, Liliana, Róża oraz Oliwia. Tekstu nie jest dużo, jest podzielony na dość krótkie rozdziały i jest bogato zilustrowany. Rysunki, czarno-białe, przyspieszają sukces czytelniczy, ale nie odciągają uwagi jak wielkie kolorowe ilustracje.

Akademia Jednorożców to niesamowita szkoła z internatem, taka do której chciałaby chodzić każda dziewczynka. Szkołę i zasady w niej panujące poznajemy już w pierwszym tomie, Zosia i Tęcza, gdy dziesięcioletnia tytułowa bohaterka zaczyna naukę i zaczyna swą magiczną przygodę.

Przygody w Akademii Jednorożców opierają się o niesamowity magiczny świat, ale w tle tych wydarzeń, czytelnik śledzi obyczajowe wątki, dzięki którym łatwo mu utożsamić się z uczennicami. Znajdziemy tu przyjaźń, rywalizację w grupie rówieśniczej, próby postępowania wbrew zasadom i wiele innych, bardzo bliskich życiu, wydarzeń.

Autorką serii jest Julie Sykes, która ma na koncie mnóstwo książek dla niedorosłych czytelników. Choć dzieciństwo spędziła w Australii, od lat mieszka w Wielkiej Brytanii, dzieląc dom z rodziną, rybką i psem 🙂

Ilustratorką Akademii Jednorożców jest Lucy Truman, która w zasadzie specjalizuje się w ilustracjach modowych, podróżniczych i związanych z branżą beauty. Mnóstwo jej prac możecie obejrzeć na stronie artystki tu!

Jeśli Akademia Jednorożców – seria dla początkujących czytelników, to dla Was za mało, to zapraszamy tu! do artykułu, w którym zaprezentowaliśmy serię dla dzieci zaczynających swoją czytelniczą przygodę ze stajnią w tle 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz