przed5

Przed twoim urodzeniem

W naszej biblioteczce pojawiła się francuska książka “Przed twoim urodzeniem”. To niezwykle subtelna odpowiedź na pytanie, które pada z ust każdego dziecka. Skąd się biorą dzieci?

Narratorem opowieści jest tata, który wspomina jak kiedyś bardzo starał się zrobić ludzika. Używał do tego różnych rzeczy, bo nawet okruchów chleba czy pisaku. Niestety każda próba kończyła się fiaskiem. Dopiero gdy użył miłości powstał ludzik, który już został z nim na zawsze.

Tata na wszystkich ilustracjach jest ubrany na czarno i ma smutną minę. Gdy spotyka mamę kolor jego koszulki, podobnie jak twarz, rozjaśnia się. Dzięki takim prostym zabiegom przekaz jest jasny i w punkt.

Obraz i tekst współgrają tu ze sobą, ciężko wśród nich wskazać lidera. Krótkie symboliczne zdania autorstwa Rascala oraz dość minimalistyczne ilustracje wybitnej Mandany Sadat sprawiają, że książka jest genialna w swej prostocie. Może to właśnie współpracy artystów obu płci zawdzięczamy tą harmonię? 🙂

Czytanie tej książki z dzieckiem to najlepszy sposób, by przekazać komunikat jak bardzo się go kocha… swojego małego ludzika.

POLECAMY WAM BARDZO!

Przed twoim urodzeniem

Przed twoim urodzeniem

Przed twoim urodzeniem

Mandana Sadat zilustrowała książkę “Mój przyjaciel Kemushi”, którą niedawno prezentowaliśmy na Strefie, więc jeśli chcecie do tego wrócić zapraszamy tu.

tytuł: “Przed twoim urodzeniem”

tekst: Rascal

ilustracje: Mandana Sadat

tłumaczenie z języka francuskiego: Paulina Małochleb

Wydawnictwo Czerwony Konik, 2016

32 strony

dla dzieci 3+

cena okładkowa 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Szukam właśnie czegoś w temacie, ale dla sześciolatka. Ale książeczka, którą prezentujesz jest piękna. Muszę ją dokładnie obejrzeć w księgarni 😉

Śliczna! Nie znałam jej, a po obejrzeniu zdjęć jestem zauroczona!

Zostaw komentarz