POCIĄGI – książka dla młodych fanów kolejnictwa

POCIĄGI - książka dla młodych fanów kolejnictwa

POCIĄGI to niesamowita książka dla młodych fanów kolejnictwa, którym nie wystarczają same ilustracje. Naszpikowana informacjami, także technicznymi, zachwyca rysunkami pełnymi detali. Zajrzyjcie do środka tego cuda 🙂

Pociągi zachwycą fana motoryzacji, niezależnie od wieku. Wiem, bo nasz prywatny egzemplarz pochłonął nie tylko dzieci, ale również dorosłą część rodziny 🙂 Ilustracje przypominające techniczne ryciny zostały wzbogacone klapkami, pod którymi ukrywają się wnętrza lokomotyw, silników, przedziałów i wszelkich ciekawych części pojazdów. Wszystko zostało opatrzone dość krótkimi, ale treściwymi notatkami objaśniającymi działanie poszczególnych elementów.

Autorem książki jest Stephen Biesty. Jeśli wiele lat temu zetknęliście sie z jakąś książką dużego formatu z przekrojowymi ilustracjami staków, zamków lub innych ekscytujących obiektów, to jest ogromna szansa, że to była publikacja tego samego autora. Jako dziecko, w latach dzieięćdziesiątych, miałam takie książki i tym bardziej ucieszyłam się na odkrycie tej 🙂 Stephen Biesty to wielokrotnie nagradzany mistrz rysunków przekrojowych. Zachwyca dbałością o detale, można się przyjrzeć niemal każdej śrubce. To sprawia, że każda rozkładówka książki zajmie czytelnika na długi czas.

W dziś prezentowanym tomie, bo są też inne w serii, zostały przedstawione najsłynniejsze pociągi i lokomotywy na świecie z różnych epok. Każda z ilustracji ma klapki, przez co książka bardziej przypomina kartonową publikację dla maluszków, choć taką nie jest. Informacji jest mnóstwo… każdy z pociągów otrzymał notkę opisującą epokę, w której został skonstruowany. Maszyny są oczywiście ułożone w kolejnościchronologicznej od wczesnych parowozów, przez te z początku XX wieku, lokomotywy spalinowe, elektrowozy, aż po pociągi przyszłości. Nie zabrakło też pociągu towarowego i szybkobieżnego. Łącznie w książce zostało zaprezentowanych 8 pojazdów, a każdy dostał oddzielną rozkładówkę.

Książka jest rekomendowana dla dzieci w wieku 5+. To dlatego, że po pierwsze tekst dostarcza masę informacji hisotrycznych i technicznych, a po drugie klapki zamieszczone na poszczególnych ilustracjach są dość delikatne, nie nadają się dla malutkich dzieci (przy mocniejszym szrpnięciu mogą zostać oderwane).

Choć po polsku Pociągi zostały wydane już kilka lat temu, nie mieliśmy dotąd okazji jej zaprezentować. Okazała się strzałem w 10 gdy szukaliśy tytułu dla młodego maniaka wszelkich pociągów i bardzo ją polecamy!

tytuł: Pociągi

tekst i ilustracje: Stephen Biesty

tłumaczenie: Patrycja Zarawska

wydawnictwo: Debit, 2017

objętość: 18 stron

dla dzieci w wieku: 5+

cena okładkowa: 39,90

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz