Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe. 100 historii kobiet i mężczyzn, którzy wyrośli ponad przeciętność

Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe. 100 historii kobiet i mężczyzn, którzy wyrośli ponad przeciętność.

Pamiętacie “Opowieści dla chłopców, kórzy chcą być wyjątkowi”? Ben Brooks nie poprzestał na jednej książce i teraz ukazała się kontynuacja zatytułowana “Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe. 100 historii kobiet i mężczyzn, którzy wyrośli ponad przeciętność”.

To zbiór stu inspirujących opowieści o wyjątkowych osobach. O takich, których historię warto znać. To przykłady osób wybitnych w swojej dziedzinie,  odważnych, niekonwencjonalnych, łamiących stereotypy. Książka skierowana do wszystkich, tym razem bez podziału na płeć. Lektura inspirująca, zaskakująca i zapadająca w pamięć. To nie są wymyślone opowieści, tylko hisotrie z życia wzięte!

Wśród stu zaprezentowanych tu sylwetek znajdują się zarówno gwiazdy estrady, jak i sportowcy, politycy, aktorzy czy osoby związane z kościołem. Niektórzy bohaterowie książki to aktualnie żyjące osoby, takie jak papież Franciszek czy Whoopi Goldberg, ale część to osoby historyczne, wśród nich nasza Irena Sendlerowa i wiele innych.

Tak jak w tomie dedykowanym dla chłopców, każda osoba otrzymała całą rozkładówkę, z której jedna strona jest poświęcona na dość zwięzłą notatkę, a druga na całostronicowy kolorowy portret. Autorem ilustracji jest Quinton Winter, młody brytyjski artysta i ilustrator.

W odróżnieniu do swoich poprzedniczek tego typu, ta książka jest uniwersalna i nie ogranicza odbiorców do konkretnej płci, jak to miało miejsce przy okazji “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” czy “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”. To sprawia, że książka idealnie nadaje się jako prezent dla każdego dziecka, na przykład jako książka na zakończenie roku dla całej klasy.

Ta książka jest też jedną z takich, które warto mieć na półce. Nie da się jej przeczytać na raz i po prostu oddać do biblioteki 🙂 Do niej się wraca, na każdym etapie nauki inna postać może okazać się najbardziej inspirująca. Mnóstwo tu wiedzy i ciekawostek.

Inspirująca, pięknie wydana, tryskająca kolorami i pozytywną energią. Po prostu kolejny tej wiosny MUST HAVE! Polecam!

Jeśli chcecie wrócić do pierwszej książki Bena Brooksa zatytułowanej “Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” to zapraszam tu!

tytuł: Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe. 100 historii kobiet i mężczyzn, którzy wyrośli ponad przeciętność.

tekst: Ben Brooks

ilustracje: Quinton Winter

tłumaczenie: Julia Tokarczyk

wydawnictwo: K.E.Lieber, 2018

objętość: 208 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz