Co mówi tata Alberta? – mądrości życiowe i lody kalesonowe – Albert Albertson

Co mówi tata Alberta?

Dziś przedpremierowo prezentujemy kolejny, długo wyczekiwany, odcinek serii o przygodach Alberta Albertsona. Tym razem poznajemy mądrości życiowe, powtarzane przez tatę chłopca i dowiadujemy się, co może się wydarzyć, jeśli nie postępujemy zgodnie z nimi.

Jak zwykle, książka jest pełna życiowej mądrości, ciepła i z zabawną puentą. Obserwujemy zwykłe życie w domu chłopca w sobotnie przedpołudnie. Tata zaplanował mnóstwo rzeczy do zrobienia. Albert uwielbia takie dni. Robią wielkie zakupy, segregują wszystko po szafkach i pokojach. Przecież tata zawsze powtarza, że wszystko musi być na swoim miejscu. W obowiązkach domowych pomaga im Mika, koleżanka Alberta. Przekonajcie się co się stanie, jeśli sam tata nie postąpi zgodnie ze swoimi radami. Powiem Wam tylko, że czeka Was między innymi przepis na kalesonowe lody! 🙂

Dzieci uwielbiają przygody Alberta. Czy wiecie, że książki o nim powstają nieustannie w Szwecji od przeszło 45 lat!?! To prawdziwy przyjaciel dzieci w wieku przedszkolnym na całym świecie. O całej serii pisaliśmy tu! i jeśli jeszcze jej nie znacie, to serdecznie zachęcamy. Albert boryka się z tymi samymi problemami, z którymi próbuje sobie poradzić każdy przedszkolak, niezależnie od tego, w którym kraju mieszka. Dzieci, obserwując jak Albert rozrabia, bawi się i przeżywa różne chwile w swoim życiu, utożsamiają się z nim, rozpoznają własne zachowania i emocje.

Nie tylko sam główny bohater sprawia, że cała seria jest tak kapitalna. Książki o Albercie są pod każdym względem dopracowane – zarówno tekstu, opracowania graficznego, jak i dbałości wydania. Bogato i bardzo ciekawie ilustrowane, z elementami kolażu. Tekst jest wartościowy, zawsze z ciekawym zaskakującym zakończeniem, a historia na tyle krótka, że bez trudu można przeczytać ją w jeden wieczór przed spaniem lub w przerwie na zabawę w ciągu dnia…

…I wracać do niej wiele wiele razy, bo dzieci, które pokochają Alberta, czytają te książki jeszcze długo, długo później. Nasza Tosia uczyła się czytać na ukochanych częściach z tej serii.

tytuł: Co mówi tata Alberta?

tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2018

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 24,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz