blog o książkach dla dzieci

binek1

Pamiętacie książkę “O.G.R.Ó.D“? Ten sam ilustrator, Adam Wójcicki, podjął się narysowania zwariowanej koncepcji Krzysztofa Łaniewskiego – Wołłk. I oto jest – pomysłowa duża kartonówka, która wciąga małego czytelnika do gry.

Na pierwszej rozkładówce widzimy Binka, chłopca, który właśnie wysiadł z autokaru pełnego turystów, by zwiedzić zapomnianą świątynię Majów. Towarzyszy mu pies Pulpet, który od razu zrywa się i ucieka. Z dala widać tylko powiewającą za nim czerwoną smycz.

Przez całą książkę niesforny Pulpet ucieka, a czytelnik, wraz z Binkiem, próbuje go złapać. Po drodze spotykają ich przygody. Jedne z nich są śmieszne, na przykład ta podczas której Binek gania psa w przebraniu papugi. Inne niebezpieczne, mrożące krew w żyłach.

Na ostatniej stronie książki pościg się nie kończy. Bohaterowie zmierzają przez wszystkie strony z powrotem do wyjścia.

Na końcu książki mamy szereg zadań do wykonania, które ćwiczą spostrzegawczość i działają na zasadzie wyszukiwanek – przyłap pięć małpek złodziejaszek czy wypatrz nieśmiałego kinkażu.

Ale to nie wszystko… Na ilustracjach została zaszyfrowana pewna wiadomość Majów. Można ją odczytać za pomocą kodu wyjaśnionego z tyłu. Ale jak już ją zrozumiecie to zabawa się nie kończy… nie powiem co się stanie, to niespodzianka 🙂

Autor koncepcji i scenariusza, z zawodu architekt, jest tatą dwóch dziewczynek. Jedna z nich wymyśliła imię Binek. To właśnie dla nich powstał pierwowzór tej książki.

Dajcie się porwać przygodzie w ruinach starej świątyni, gdzieś głęboko w dżungli!

binek2

binek5

binek3

binek4

Na koniec przesyłam pozdrowienia od autora ilustracji, Adama Wójcickiego 🙂

14489577_975112135967702_1044134654_o

tytuł: “Binek i Pulpet w świątyni Majów”

koncepcja i scenariusz: Krzysztof Łaniewski – Wołłk

ilustracje: Adam Wójcicki

Wydawnictwo Dwie Siostry, 2016

10 całokartonowych stron

dla dzieci 3+

cena okładkowa 34 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz