Gdzie dzisiaj śpimy?

Gdzie dzisiaj śpimy?

Gdzie dzisiaj śpimy? to nowość w katalogu wydawnictwa Druganoga. Jest przeurocza i przypadnie do gustu każdemu młodemu czytelnikowi. Pełna zwariowanych przygód i ciekawostek na temat świata.

Nie ma dziecka, które by nie lubiło nocować w dziwnych miejscach. Wiadomo, że dobrze znane łózko to straszne nudy.  Moje własne prywatne dzieci wiele razy nocowały w zbudowanych z kocy domkach, w namiocie w ogródku, w wannie, pod biurkiem…. pomimo, że na 100% miejsca zaaranżowane w zabawie nie są tak wygodne, zawsze sprawiały ogromną frajdę.

Marta Kopyt, autorka książki Gdzie dzisiaj śpimy?, swoją książkę dla najmłodszych zbudowała właśnie wokół tego pragnienia wszystkich dzieci… spania gdzie indziej niż we własnej sypialni.

Bohaterami książki są dwaj bracia, a jeden z nich opowiada historie w pierwszej osobie. Chłopcy to Kosmos i Małpka. Obaj nie cierpią chodzić spać, no chyba, że w ciekawym miejscu… takie spanie to prawdziwa przygoda! Gdzie dzisiaj śpimy? to wspomnienia różnych wypraw rodzeństwa z dorosłymi. Czasem z mamą i tatą, czasem z wujkiem lub kimś innym. Każdy rozdział dotyczy innej przygody, a wspólną ich cechą jest to, że za każdym razem śpią w innym szalonym miejscu. W namiocie, na jachcie, w samochodzie czy na statku kosmicznym.

W opowieści wplecione są różne ciekawostki na temat świat. Z rozdziału o spaniu w schronisku nie tylko dowiemy się, jak zorganizowane jest takie miejsce, ale również o tym, czym na przykład są narty turowe.

Marta Kopyt, autorka zarówno tekstu, jak i ilustracji, jest bardzo wszechstronnie uzdolnioną osobą. Nie dość, że ukończyła stołeczną Akademię Sztuk Pięknych, to jeszcze matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jej charakterystyczną kreskę możecie kojarzyć z magazynu Kosmos dla dziewczynek 🙂 Czarno białe ilustracje, przywodzące na myśl dziecięce gryzmoły strrrrrrasznie nam się podobają.

Książka niewielkich rozmiarów, określiłabym ją mianem urocza, z cudnym złotym wykończeniem na okładce, uwielbiam tę książkę, zobaczcie!

tytuł: Gdzie dzisiaj śpimy?

tekst i ilustracje: Marta Kopyt

wydawnictwo: Druganoga, 2021

objętość: 76 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 38 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

My na razie tylko w swoim łóżku

a to koniecznie musicie przetestować inne opcje 🙂

Zostaw komentarz