Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat

Właśnie ukazał się trzeci tom bestsellerowej serii od wydawnictwa Debit. “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat” już w księgarniach!

Po ogromnym światowym sukcesie dwóch pierwszych tomów “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” autorka, Elena Favilli, postanowiła stworzyć trzeci, dedykowany imigrantkom, które zmieniły świat.

Dzięki tej książce poznacie sto wyjątkowych kobiet, które z różnych powodów opuściły swój rodzinny kraj. Niektóre szukały większych możliwości w dążeniu do swojego celu, inne były zmuszone przez sytuację.  Bohaterki tego tomu to przedstawicielki przeróżnych dziedzin… znajdziecie tu lekarki, aktywistki, piosenkarki, mistrzynie różnych dziedzin sportu… jest nawet szpiegini 🙂 Każda z opisanych tu historii ma na celu zainspirowanie młodych czytelniczek do podążania za własnymi marzeniami.

Książka dedykowana jest wszystkim buntowniczkom, niesie ze sobą przekaz, by zmieniać świat, żądać wolności i dać się zapamiętać.

Wśród zaprezentowanych tu kobiet znajdują się reprezentantki wszystkich kontynentów. Najczęściej to osoby, które ze swojej ojczyzny przeprowadziły się do USA, ale nie tylko. W odróżnieniu do poprzednich książek z tej serii, tu nie znajdziecie opowieści o kobiecie z Polski. Wśród opisanych bohaterek znajduje się francuska dziennikarka i pisarka, Elena Poniatowska, której rodzina była spokrewniona ze Stanisławem Augustem.

Tak jak w poprzednich tomach, tu również znajduje się ogromna różnorodność artystyczna. Prawie każdą z opisanych kobiet sportretowała inna ilustratorka.Dzięki czemu szata graficzna jest niezwykle energiczna, a każda rozkładówka to nowe doznanie estetyczne.

Wśród siedemdziesięciu ilustratorek, które pracowały nad portretami wybranych stu postaci, znajdują się dwa polskie nazwiska… Gosia Herba oraz mieszkająca z Niemczech, Barbara Dziadosz. Wśród osób reprezentujących Polskę jest również Helen Li, mieszkająca w Warszawie australijska artystka.

Autorka tej książki, Elena Favilli, która przy poprzednich tomach pracowała w duecie z  Francescą Cavallo, to wielokrotnie już wyróżniana przez The New York Times dziennikarka i specjalistka od przekraczania granic. Wychowana we Włoszech, mieszka w Los Angeles i współtworzy markę edukacyjno-rozrywkową Rebel Girls. Ich działalność skupia się na wspieraniu dziewczynek  chcących spełniać swoje marzenia i pokonywać własne granice.

tytuł: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat

tekst: Elena Favilli

ilustracje: praca zbiorowa

tłumaczenie: Maria Antonina Jaszczurowska

wydawnictwo: Debit, 2020

objętość: 224 strony

dla dzieci w wieku: 8+

cena okładkowa: 64,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz