O niezwykłej relacji dzieci z wychowawczynią Kochamy naszą Panią

Opowieść dla przedszkolaków o niezwykłej relacji dzieci z wychowawczynią Kochamy naszą Panią od wydawnictwa TAKO.

W Spokojnym Lesie jest niezwykła szkoła, w której uczą się Skunks, Żaba, Wiewiórka i inne zwierzęta. Ich wychowawczyni, Pani Gizela, codziennie wita ich z uśmiechem. Dzieci wspólnie rysują, tańczą, grają na instrumentach, ale najbardziej lubią ten punk dnia, w którym Pani im czyta bajki.

Pewnego dnia wychowawczyni nie zjawia się w szkole, dzieci bardzo się o nią martwią, a gdy dowiadują się, że się rozchorowała, postanawiają zorganizować jej niespodziankę.

Wzruszająca, przepięknie zilustrowana, opowieść dla przedszkolaków o niezwykłej relacji dzieci z wychowawczynią Kochamy naszą Panią trafi prosto do Waszych serc!

Jeden z uczniów, Niedźwiedź, jest niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim. W tekście ten temat jest całkowicie pominięty, na ilustracjach Niedźwiedź inwalida zachowuje się tak samo, jak inni uczniowie. Taki zabieg z pewnością oswaja dzieci z innością, uczy tolerancji i daje sygnał, że ktoś poruszający się na wózku nie stanowi niczego nadzwyczajnego. Na ilustracjach zwierzęta nie zwracają szczególnej uwagi na Misia, a on sam bierze czynny udział we wszystkich wspólnych akcjach, na równi z pełni sprawnymi dziećmi. Bardzo mi się to podoba!

Strasznie się cieszę, że nowy odcinek z Kolekcji OQO trafił w nasze łapki. Uwielbiam tę serię od lat… moje dzieci szalały za Biegnij dynio, biegnij czy Kukurykiem długo zanim założyłam tego bloga.

Książki z serii charakteryzują się (w większości) okazałym kwadratowym formatem i (absolutnie zawsze) cudownymi ilustracjami, mistrzowskim wydaniem, tematami idealnymi dla przedszkolaków. UWIELBIAM!

tytuł: Kochamy naszą Panią

seria: Kolekcja OQO

tekst: Luis Amavisca

ilustracje: Mar Ferrero

tłumaczenie: Hanna Klejna

wydawnictwo: Tako, 2023

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,90 zł

 

Jeśli macie ochotę na więcej książek z Kolekcji OQO to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz