“Małe wypadki” seria “Co się stało?” Karolina & Hans Lijklema

małe wypadki

Dziś jedna z dwóch nowości z zeszłego tygodnia od wydawnictwa Widnokrąg! “Małe wypadki” to książka otwierająca serię “Co się stało”, o niewielkich katastrofach jakie spotykają prawie codziennie małych ludzi  🙂 To książka obrazkowa, czyli taka, w której tekst nie może obejść się bez ilustracji.

Dzieci odkrywając świat, robią mnóstwo ryzykownych rzeczy – wspinają się na regały, zaczepiają zwierzęta, próbują swoich sił na rowerze czy rolkach. Zdobywając nowe umiejętności czasem, przy okazji, coś im się stanie. Ale to nie zniechęca ich do podejmowania kolejnych prób. Ta determinacja to coś z czego wyrastamy… stając się dorośli, jesteśmy coraz bardziej zapobiegawczy i przewidujący.

Ta książka jest bardzo krótka, można przeczytać ją w minutę. Ale gdy zjawił się mój syn i zaczął ją przeglądać, to cały dom wypełnił się śmiechem. Zawołał siostrę. To było niesamowite. Na każdej rozkładówce coś im się przypominało 🙂 Bardzo przypadła im do gustu. Bo przecież siniak na łokciu czy rozwalone kolano to przede wszystkim pamiątka po jakiejś przygodzie.

Mamy tu sporą dawkę humoru, więc sądzę, że to pozycja, która może również służyć jako plaster po małym wypadku!

Seria „Co się stało?” będzie składała się z trzech części i w przygotowaniu są:

Tom drugi „Wielkie plamy” – sporo brudu i śmiechu.

Tom trzeci „Straszny bałagan”– to dużo sprzątania i jeszcze więcej zabawy.

Karolina Lijklema o swoich książkach pisze tak:

„Chciałabym, żeby moje książki miały wartość, jaką ma spacer dziecka z kimś bliskim, kto opowiada mu o otaczającym świecie, nadaje nazwy nieznanym dotąd roślinom i zwierzętom, opowiada o historii mijanych miejsc. Takie informacje zostają w naszej pamięci na zawsze, im więcej było takich opowieści tym łatwiej nam rozszerzać swoją wiedzę w szkole i w życiu. Książki publikowane zamiast np. materiałów promocyjnych są trwałym wkładem w edukację i kulturę. Im mniej naturalnej potrzeby sięgania przez dzieci po książki, tym cenniejsza jest każda inicjatywa promująca czytelnictwo”

a więcej o autorce możecie dowiedzieć się z jej strony internetowej tu!

małe wypadki

małe wypadki

tytuł: “Małe wypadki”

seria: “Co się stało?”

tekst i ilustracje: Karolina & Hans Lijklema

wydawnictwo: Widnokrąg, 2017

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 27,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (5)

Ale dzisiaj wysyp nowości u Psotnika. Aż miło się zaczytać. Tekstu w książeczce akurat w sam raz dla mojej początkującej czytelniczki.

dokładnie! u mnie też 2 klasa podstawówki i jeszcze duże książki do samodzielnego czytania nie wchodzą w grę, a ta jest zabawna 🙂 to pomaga 🙂 a co do nowości to rzeczywiście, tak jak napisaliśmy rano – pracowity dzień 🙂

Ja mam sześciolatkę w domu, która rozpoczyna przygodę z samodzielnym czytaniem. Powoli nam to idzie, ale z “Małymi wypadkami” sobie poradzi ☺ U Was mega pracowity dzień ☺

zaraz ogłosimy wyniki konkursu i imię dziewczyny Psotnika 😀

O! Temat na czasie 😉

Zostaw komentarz