Nowoczesna baśń o współpracy Śpiący rycerze

Możemy już przedpremierowo zaprezentować Wam najnowszą książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. To nowoczesna baśń o współpracy Śpiący rycerze. Jako siódma i ostatnia zamyka serię Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane od wydawnictwa Bajka.

Czas leci nieubłaganie! Gdy rok temu, na początku 2022 roku, pokazywaliśmy na łamach Strefy Psotnika pierwszy tom tej wyjątkowej serii, wydawało się, że na całość będziemy musieli jeszcze bardzo długo czekać. Niesamowite, że już trzymamy komplet w rękach 🙂

Siódma część jest wyjątkowa. W tej opowieści spotykają się bohaterki wszystkich odcinków Baśni nie dość znanych. Nie pojawiają się tu przypadkiem. Przybywają, by pomóc Ronji. Dziewczynka, jako jedyna, dostrzega, że płonie morze, że spełniają się przewidywania naukowców, którzy już dawno bili na larm. Ronja bezskutecznie próbuje zwrócić uwagę ludzi na tę katastrofę. Niestety absolutnie nikt nie chce jej słuchać.

Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, na ratunek przybywają wszystkie dziewczynki z baśni, których bohaterki zrozumiały, od czego zależy szczęście. Ronja wie, że jest

szczęśliwa, bo z innymi

 

Autorka zadedykowała tę książkę “wszystkim wrażliwym dziewczynkom i chłopcom, którzy tak jak Ronja czują się bezsilni i samotni”. Roksana Jędrzejewska-Wróble nie po raz pierwszy próbuje dać młodym ludziom poczucie, że wiele od nich zależy, że powinni uwierzyć w siebie i w swoją moc. Nawet jeśli czują się niezrozumiani przez otoczenie, bezradni wobec tego co się dzieje wokół, to przecież na pewno nie są sami. Najważniejsze to odnaleźć tych, którzy myślą podobnie i chcą dążyć do tego samego celu.

Nowoczesna baśń o współpracy Śpiący rycerze została zilustrowana przez Mariannę Oklejak, bardzo znaną polską ilustratorkę, której kreskę możecie znać chociażby z serii autorstwa Zofii Staneckiej o małej Basi.

tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
ilustracje: Marianna Oklejak
seria: Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane
wydawnictwo: Bajka, 2023
format: 190 x 225 mm
objętość: 36 stron
cena okładkowa: 34,90 zł
premiera: 15 lutego 2023
dla dzieci w wieku: 8+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz