Mika i wyjec – komiks dla najmłodszych

Mika i wyjec - komiks dla najmłodszych

Mika i wyjec – komiks dla najmłodszych czytelników i zarazem pierwszy tom nowej serii Arcygroźne domostwory już jest na księgarnianych półkach 🙂

Wydawnictwo Druganoga postanowiło wydać serię komiksów dla naj najów, czyli dla dzieci od drugiego roku życia. Tematem przewodnim mają być spotkania z nowymi, jeszcze nie oswojonymi przedmiotami, które są powszechnie używane, a często napawają lękiem.

Tytułowa Mika to mała, przeurocza dziewczynka, która sypia w łóżeczku szczebelkowym, z którego bez trudu umie usunąć szczebelek, żeby ruszyć na podbój całego świata, a już na pewno własnego mieszkania.

W pierwszym, dziś prezentowanym, tomie, zatytułowanym Mika i wyjec, poznajemy potwornie przerażającego domostwora o długiej giętkiej szyi. Mika, z pomocą przyjaciół, postanawia się z nim rozprawić.

Sprawdźcie koniecznie, jak sobie poradzi i co na to jej rodzice… 🙂

Nie znajdziecie tu zbyt dużo tekstów, większość treści znajduje się w sferze obrazów. Bez problemu można czytać tę książkę swoimi słowami i dać ją głośno poczytać dziecku. Ślicznie zmalowana, akrylami, urocza i trzymająca w napięciu. Zakończenie zaskakujące i pełne humoru.

Z zapowiedzi wydawnictwa wiadomo już, że Mika i wyjec – komiks dla najmłodszych będzie miał kontynuację, w przygotowaniu jest kolejny tom… to będzie Mika i bulgot… jak myślicie? Jakiego sprzętu będzie dotyczył?

tytuł: Mika i wyjec

seria: Arcygroźne domostwory

scenariusz: Agata Loth-Ignaciuk

ilustracje: Berenika Kołomycka

wydawnictwo: Druganoga

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 2+

cena okładkowa: 29,90 zł

Jeśli macie ochotę na więcej książek warszawskiego wydawnictwa Druganoga, to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz