Książki kucharskie dla dzieci Agnieszki Górskiej

Książki kucharskie dla dzieci Agnieszki Górskiej

Dziś prezentujemy książki kucharskie dla dzieci Agnieszki Górskiej. To “Dzieci też gotują” oraz “Dzieci gotują. Wege” z katalogu wydawnictwa Demart.

Jeśli lubicie gotować i chcecie swoją pasją zarazić dziecko, to nie ma lepszego sposobu, niż wspólne działanie w kuchni. Dorośli często korzystają z przepisów w internecie, ale dzieciom dużo prościej będzie korzystać z papierowej wersji!

Te książki kucharskie zostały przygotowane specjalnie dla dzieci, mają bardzo proste, dokładnie opisane przepisy, zilustrowany każdy krok oraz dodatki, dzięki którym dziecku będzie łatwiej, takie jak ilustrowany słowniczek, regulamin w kuchni czy miary i miarki.

Agnieszka Górska z zawodu jest pedagożką i terapeutką. Prowadzi Pracownię Twórczego Rozwoju KREDKA i jest autorką serii “Dzieci gotują”.

Dzieci też gotują

W tej książce znajdziecie kilka rozdziałów, w których pogrupowano przepisy na zimno, na ciepło, na słodko oraz te, w których opisane są zasady nakrywania stołu, urządzania przyjęcia czy reguł w kuchni.

Ogromnym atutem tej książki jest jej forma… dzięki konstrukcji okładki książkę można postawić na blacie kuchennym i w łatwy sposób przekręcać strony. Uważam, że tak powinny być zbudowane wszystkie książki kucharskie, nawet te dla dorosłych. Nic się nie zamyka, nie wywraca, po prostu rewelacja 🙂

Każdy przepis zawiera spis potrzebnych przyborów kuchennych oraz składniki. Każda z czynności jest dokładnie opisana w kolejności i opatrzona schematycznym rysunkiem. Oprócz fotografii gotowej potrawy, znajdują się informacje o poziomie trudności, czasie przygotowania i ilości porcji, które wyjdą z przepisu, a nawet ciekawostka czy praktyczna porada.

W większości przepisów składnikami są podstawowe artykuły spożywcze, łatwo dostępne w naszych sklepach. Sporo jest warzyw, orzechów i nabiału. W kilku niestety zdarzają się propozycje użycia batonika Mars, pieczywa tostowego czy parówek. Omijamy te przepisy, których skład nam nie odpowiada, ale zdecydowana większość jest ok 🙂

Ilustracje do tej książki przygotowała Marianna Oklejak, która też jest współautorką, razem z Krzysztofem Stefaniukiem, zdjęć potraw 🙂 Zobaczcie…

Dzieci gotują. Wege

Ta książka powstała dzięki potrzebie eksperymentowania w kuchni. Coraz więcej ludzi rezygnuje z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, więc rośnie zapotrzebowanie na wegańskie przepisy dla dzieci. W tej książce znalazły się trzydzieści dwa przepisy wegańskie podzielone na trzy kategorie. Dania główne, przekąski oraz desery. Autorka zaprasza do wspólnego zielonego gotowania 🙂

Każdy przepis zawiera takie informacje jak: nazwa i charakter potrawy, lista składników, potrzebne przybory kuchenne, instrukcję wykonania krok po kroku, orientacyjna liczba porcji, wskazówki oraz możliwe zamienniki.  Otóż w przepisach znajdują się mniej popularne produkty, takie jak mleko kokosowe, ser tofu czy agar-agar, ale Autorka zamieściła listę zamienników, dzięki czemu można łatwo podmienić dany składnik na łatwo dostępny w naszych sklepach. Zamiana często oznacza, że potrawa przestanie być wegańska lub bezglutenowa.

To jak? Dacie się namówić na książki kucharskie dla dzieci Agnieszki Górskiej? 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz