Moje kocie życie – opowieść o tym, jak ważna jest rodzina

Moje kocie życie - opowieść o tym, jak ważna jest rodzina

Moje kocie życie – opowieść o tym, jak ważna jest rodzina to nowość w katalogu wydawnictwa Wilga.  

Głównym bohaterem tej opowieści jest kosmita. W trzechsetne urodziny każdy przedstawiciel jego gatunku dostaje szansę, by spędzić miesiąc pod postacią ziemskiego stworzenia. Robią to, by poszerzyć wiedzę, swój światopogląd i nie oszukujmy się… by mieć sąsiadów na oku. Każdy sam decyduje, kim stanie się na miesiąc. Mogą być każdym zwierzęciem lub człowiekiem.

Nasz bohater przez setki lat fantazjował o tym, kim będzie, gdy wreszcie nadejdzie jego pora. Ostatecznie postanowił zostać człowiekiem, wszak według niego, to właśnie człowiek jest najwspanialszą istotą na Ziemi.

 

“Ludzie piszą książki i dzielą się myślami przy kawie i robią rozmaite rzeczy zupełnie bez powodu. Baseny, dzwonki do drzwi, windy – umierałem z chęci odkrycia rozkoszy związanej z tym wszystkim.”

 

Kosmita postanowił zostać strażnikiem Parku Narodowego Yellowstone, mieć bujne wąsy, ciężkie buty i błysk w lewym oku. Wyobraźcie sobie jak wielki zawód go spotkał, gdy po szalonej podróży na Ziemię i przeobrażeniu odkrył, że jest kotem! W dodatku znalazł się zupełnie w innym miejscu, niż planowany punkt jego odbioru za miesiąc. Czy zostanie na Ziemi na zawsze?

Leonard, bo tak dostał na imię kot, w którego ciele skrył się nasz kosmita, zabiera czytelnika w niesamowitą przygodę, w której zwariowane i zaskakujące pomysły Autorki przeplatają się z bardzo życiowymi problemami, dotyczącymi każdego z nas. Jego przewodniczką po życiu Ziemian staje się dziewczynka o imieniu Olive. Szybko stają się dla siebie bardzo ważni… wszak każde z nich jest samotne i zagubione.

Ciepła, wzruszająca, pełna optymizmu powieść spodoba się dzieciom w wieku 9-12 lat oraz wszystkim właścicielom kotów! Jesteście pewni, że Wasz kot nie ma międzygalaktycznych korzeni? 🙂

tytuł: Moje kocie życie

tekst: Carlie Sorosiak

tłumaczenie: Ewa Kleszcz

ilustracja okładkowa: Agnieszka Sozańska

wydawnictwo: Wilga, 2021

objętość: 240 stron

dla dzieci w wieku: 9-12 lat

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz