Miny Alberta - nowy odcinek o emocjach

Miny Alberta – nowy odcinek o emocjach

Miny Alberta – nowy odcinek o emocjach z ukochanym Albertem Albertsonem w roli głównej! Ta książka jest dość nietypowa. Tak jak to było z “Hokus-pokus, Albercie”, i tym razem pozycja odbiega od reszty serii. Jest mniejsza, ma więcej stron i odrobinę więcej czytania 🙂

Albert przegląda się w lustrze i rozważa nad tym jak wygląda. Przecież nie jest możliwe, że zawsze jest taki sam. W zależności od samopoczucia ma zupełnie inną minę i jego wygląd się zmienia.

Każda rozkładówka została zadedykowana innemu nastrojowi Alberta. Złość, smutek, radość, zamyślenie i wiele wiele innych. Oprócz ilustracji przedstawiającej Alberta, tekstu opisującego daną emocję, rozkładówka ma tło w kolorze dopasowanym do uczucia.

To może być pierwsza książka Twojego dziecka o emocjach. Dzięki tej lekturze młody czytelnik zapozna się z różnymi stanami, w jakich każdy człowiek czasami się znajduje, nauczy się je nazywać i rozpoznawać.

Bardzo polecam Wam Miny Alberta 🙂

KIM JEST ALBERT ALBERTSON?

Książkowym bohaterem, który podbił serca przedszkolakom na całym świecie. Ma kilka lat, mieszka w Szwecji z tatą i kotem Puzlem Nie przez przypadek książki o Albercie są tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a ich łączny sprzedany nakład zbliża się do (bagatela!) dziesięciu milionów egzemplarzy. W Szwecji to kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów, a pierwsza z nich została wydana ponad czterdzieści lat temu. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość zarówno przez gremia dorosłych jak i dziecięcych jury, została przez szwedzki rząd uhonorowana medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”.

DLACZEGO KSIĄŻKI O ALBERCIE SĄ TAK LUBIANE PRZEZ DZIECI?

Albert boryka się z tymi samymi problemami, z którymi próbuje sobie poradzić każdy przedszkolak, niezależnie od tego, w którym kraju mieszka. Dzieci, obserwując jak Albert rozrabia, kombinuje i przeżywa różne chwile w swoim życiu, utożsamiają się z nim, rozpoznają własne zachowania i emocje.

tytuł: Miny Alberta

tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2022

objętość: 52 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 24,90 zł

 

Miny Alberta – nowy odcinek o emocjach to tylko czubek góry lodowej 🙂 

Jeśli masz ochotę na więcej książek o Albercie, zobacz poprzednio wydany odcinek, który pokazywaliśmy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz