Dom Knuta - dziecko chce się wyprowadzić

Dom Knuta – dziecko chce się wyprowadzić

Czy pamiętacie ze swojego dzieciństwa, że chcieliście porzucić dom rodzinny? O tym właśnie jest Dom Knuta – dziecko chce się wyprowadzić z domu i zamieszkać oddzielnie, żyć na własnych zasadach. Pójść w świat! 🙂

Knut nie jest zadowolony z mieszkania ze swoją rodziną. Wygląda na to, że jest najstarszy z licznego rodzeństwa i mama ciągle coś od niego chce. Nie ma dla niego czasu, bo ciągle zajmuje się płaczącym niemowlakiem. Chłopiec ma dość. Pragnie jedynie spokoju i ciszy. By zaznać szczęścia, opuszcza mamę, rodzeństwo i wyprowadza się do innego domu. Wreszcie może pomieszkać sam.

Choć jest przyjemnie, cicho i bardzo bardzo spokojnie, tak jak to sobie wyobrażał, szybko okazuje się, że jest jednak trochę nudno. Knut siada na schodkach przed swym domem i marzy, by ktoś go odwiedził. Na szczęście nuda nie trwa długo bo wprowadzają się do niego różne zwierzęta. Kot, pies, jeż, mrówka, a nawet nosorożec i lew. Musicie sprawdzić sami, jak skończy się ta historia 🙂

Książka nie ma zbyt dużo tekstu. To dosłownie jedno lub dwa zdania na stronę. Znacznie więcej miejsca zajmują tu całostronicowe ilustracje.

Barbro Lindgren to wybitna szwedzka autorka książek i niezwykle wnikliwa obserwatorka dzieci. W Polsce znamy ją dzięki niezastąpionemu wydawnictwu Zakamarki, w którego katalogu znajdziecie takie książki jak chociażby Opowiastka o staruszku i psie czy Teraz będziesz kurą.

Ilustracje Domu Knuta zawdzięczamy Emmie Adbåge, której zwariowaną kreskę, przywodzącą na myśl dziecięce bazgrołki, pokochaliśmy dzięki książkom Hurra, są święta czy Dołek. Jej styl jest tak uroczy, zabawny, lekki, całkowicie pozbawiony nadęcia, że nie da się przejść obok obojętnie. Te miny, detale, które można obserwować godzinami, nieco karykaturalny charakter… wspaniałe po prostu, zobaczcie!

tytuł: Dom Knuta

tekst: Barbro Lindgren

ilustracje: Emma Adbåge

tłumaczenie:

wydawnictwo: Zakamarki, 2022

objętość:

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa:

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz