Układam świat! Atlas z puzzlami magnetycznymi

Atlas z puzzlami magnetycznymi

Jak mówi stare arabskie przysłowie

“Ten kto żyje widzi dużo, ale ten kto podróżuje widzi więcej” 🙂

Chciałabym zarazić moje dzieci tym bakcylem, ale zanim to nastąpi staram się rozbudzać ich ciekawość świata poprzez lektury, rzadziej przez zabawki.

Dziś trochę nietypowo, bo nie tylko książka! Pudło pełne geograficznych niespodzianek, dzięki któremu można wybrać się w fascynująca podróż dookoła naszej planety palcem po mapie  🙂

“Układam świat” to zestaw, w którego skład wchodzą: duża magnetyczna plansza z mapą, woreczek pełen magnesów oraz książka.

Tablica jest sztywna, spokojnie można oprzeć ją o ścianę, a przy sprytnej “Złotej rączce” w domu, nawet zawiesić.

Składa się na cztery części, zatem po rozłożeniu ma iście podłogowe wymiary 60 x 40 cm.

Każdy kontynent został zaznaczony innym kolorem. To ułatwia w dopasowywaniu puzzli nawet dzieciom, które jeszcze nie potrafią czytać.

Mapa ma podział polityczny i znajdują się na niej tylko nazwy państw i stolice. Dodatkowo dla uproszczenia zostały zaznaczone obrysy poszczególnych elementów dołączonych do zestawu.

Puzzle to cienkie magnesy, idealnie do siebie pasujące, które oczywiście układamy na tablicy, uzupełniając wszystkie lądy. Całość to 83 elementy o dość skomplikowanych kształtach. Gdy stopniowo mapę uzupełniamy o puzzle, świat pokrywają dodatkowe kolorowe elementy, takie jak zwierzęta charakterystyczne dla danego regionu, przedstawiciele lokalnych mieszkańców w tradycyjnych strojach i inne drobiazgi kojarzące się z danym miejscem na Ziemi, jak na przykład kolej transsyberyjska przemierzająca ogromną Rosję.

Całość uzupełnia gruby koło-zeszyt, w którym znajdują się geograficzne informacje i ciekawostki. Na 108 stronach tego podręcznika zostały uporządkowane i opisane szczegółowo wszystkie ważne regiony. Zaznaczone kolorem adekwatnym do tego występującego na mapie, co ułatwia dziecku efektywne korzystanie.

Przy poszczególnych obszarach oprócz powiększonej mapy, znajdziemy mnóstwo ciekawostek i informacje o klimacie, faunie, gospodarce czy polityce.

Ostatnich kilka stron to quizy, dzięki którym możemy z dzieckiem sprawdzić wiedzę, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Kolorowe, przemyślane, edukacyjne w każdym calu, a jedynym słabym punktem zestawu jest grafika. Nie jest to do końca ulubiona kreska Psotnika 😉

Bardzo mi się podoba taki atlas świata dla dzieci. Zapewnia zajęcie na długo, nie jest jednorazowy. Prowokuje do zadawania pytań, ułatwia zapamiętywanie wiedzy z zakresu geografii świata, może być początkiem wielkiej przygody i fascynacji różnorodnością naszej planety. A na pewno pomoże wychować młodego globtrottera 😀

Atlas z puzzlami magnetycznymi

Atlas z puzzlami magnetycznymi

Atlas z puzzlami magnetycznymi

Atlas z puzzlami magnetycznymi

Atlas z puzzlami magnetycznymi

Atlas z puzzlami magnetycznymi

tekst Patrick David

ilustracje Eugenie Varone

przekład z języka angielskiego Paulina Kasprzyk

Wydawnictwo Adamada, 2016

dla dzieci od 6 +

cena detaliczna 149 zł (link do sklepu wydawcy w razie potrzeby tu!)

 

inne książki geograficzne prezentowane na Strefie Psotnika

Mapy 

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

Odlot ojjj piękna zabawka ?❤?????? kiedyś kupimy sobie ???

wygląda na solidną, mam nadzieję, że długo wytrzyma

u nas w domu mieszkają dzieci kartografa, więc pewnie jak tylko tatuś tu zaglądnie to będzie zachwycony takim pięknym wydaniem <3

to trzeba pana kartografa tu podstępem skierować 😀

Zostaw komentarz