Kameleon – Eric Carle – by dziecko zawsze było sobą!

Kameleon - Eric Carle - by dziecko zawsze było sobą!

Cudowna kartonowa nowość w katalogu warszawskiego wydawnictwa Tatarak. “Kameleon” Erica Carle to książka, która niesie ze sobą przesłanie, by dziecko zawsze było sobą!

Głównym bohaterem tej fikuśnej książki kartonowej jest kameleon, który uwielbia zjadać muszki. Pewnego razu, gdy pierwszy raz udał się do ogrodu zoologicznego, zdał sobie sprawę, że świat jest pełen fascynujących zwierząt. Każde z nich jest inne i zdawałoby się, że lepsze od niego. Tak bardzo zazdrościł im różnych cech i umiejętności, że w marzeniach co chwila dodawał sobie coś z innych gatunków. To długą szyję jak żyrafa, to trąbę jak słoń, to znów płetwy jak ryba. Na koniec okazało się, że jako zwierzę, któe ma w sobie tyle cech różnych innych gatunkó, nie jest w stanie zjeść owada, na którego ma taką straszną ochotę. Kameleon zdał sobie sprawę, że jest najszczęśliwszy, gdy jest sobą!

Książka jest bardzo pomysłowa i tryska kolorami. Ilustracje są wykonane w, charakterystycznej dla tego autora, technice kolażu. Na kolejnych rozkładówkach podziwiamy kolorowe coraz dziwniejsze stworzenia. Wszystko skrzy kolorami i pobudza wyobrźnię. W ilustracjach jest mnóstwo fantazji i humoru, nie sposób sie nie uśmiechnąć na widok zmieniającego się kameleona.

Przy okazji mały czytelnik uczy sie nazw zwierząt i ćwiczy paluszki przy wyciętych akapitach. CUDO!

Wydawnictwo Tatarak od lat konsekwentnie wydaje na naszym rynku książki Erica Carla, wybitnego amerykańskiego autora książek dla dzieci, projektanta, pisarza, ilustratora i wydawcę! W tym roku pan Carle obchodzi 90te urodziny, a spośród ogromnej ilości książek jego autorstwa, największą popularnością cieszy się “Bardzo głodna gąsienica”, o której pisaliśmy z okazji 50 urodzin książki tu!

tytuł: Kameleon

tekst i ilustracje: Eric Carle

wydawnictwo: Tatarak, 2019

książka kartonowa

objętość: 34 strony

dla dzieci: 0+

cena okładkowa: 32,00 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz