Literkowce – nauka liter w kartonowej książce

Literkowce - nauka liter w kartonowej książce

Literkowce – nauka liter w kartonowej książce jeszcze nigdy nie była tak zabawna 🙂 Właśnie ukazała się kolejna, czwarta część edukacyjnej serii Agaty Matraś.

Cały pomysł na ten cykl opiera się o edukacyjne wartości, wykorzystanie potencjału zabawy w procesie nauki i korzysta z rymów, skojarzeń i słowotwórstwa. Po świnkach, które uczą matematyki w zakresie od jednego do dziesięciu, czyli Liczyświnkach, rysiach prezentujących kolory czyli  Kolorysiach i bardzo emocjonalnych misiach Emomisiach, przyszła kolej na urocze Literkowce, czyli gromadę owieczek, które robią wszystko, by zapoznać swoich czytelników z literkami i alfabetem. Bohaterowie są bardzo aktywni, dowcipni i robią mnóstwo rzeczy! Pełne detali ilustracje można przeglądać wielokrotnie i wciąż odkrywać nowe elementy 🙂

Książka o literkowych owcach prezentuje cały alfabet od A do Z. Litery przedstawiane są po kolei, po dwie lub trzy w sekcji. Każda z sekcji składa się z dwóch rozkładówek. Jedna z nich to duża ilustracja oraz zabawne wierszyki zawierające słowa na daną literę, druga zaś to kilka aktywizujących czytelnika zadań… prostych wierszowanych zagadek i łamigłówek, które ułatwią zapamiętanie poszczególnych liter.

Tu dzieje się naprawdę dużo, nie polecam stosować przed snem, bo efekt może być odwrotny! Za to jako przerwa w zabawie – ideał.

Cała książka jest wykonana z grubego kartonu i ma zaokrąglone rogi, jest więc przygotowana do intensywnego użycia. Nie trzeba drżeć przy zabawie.

Seria Agaty Matraś jest objęta patronem Strefy Psotnika. Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu! Zobaczcie jak pięknie wyglądają razem i osobno 🙂

tytuł: Literkowce

książka kartonowa w formacie 20 x 20 cm

tekst i ilustracje: Agata Matraś

wydawnictwo: Papilon, 2021

objętość: 40 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz