Niemożliwe – książka dla dzieci o powstaniu wszechświata

Niemożliwe - książka dla dzieci o powstaniu wszechświata

Katalog wydawnictwa Druganoga powiększył się o kosmiczną nowość! Niemożliwe – książka dla dzieci o powstaniu wszechświata zainteresuje każdego ciekawego świata przedszkolaka.

Skąd tytuł tej uroczej książki? Po prostu, to co wiemy o powstaniu wszechświata, wydaje się niemożliwe. Czy możecie sobie wyobrazić, że wszystko zaczęło się w tak małej przestrzeni, jak końcówka najlepiej na świecie zaostrzonego ołówka? Niemożliwe? A jednak!

“Niemożliwe” to książka popularnonaukowa dla kilkulatków, dzięki której można porozmawiać z dziećmi o tym, czym jest wszechświat, jak powstały gwiazdy i planety i co to oznacza, że wszyscy jesteśmy z tej samej materii. Ilustracje bardzo dosadnie pokazują, że tak jest 🙂

Przewodnikami po dziejach wszechświata jest zabawna dwójka…zielonowłosy pan z wielgachnym nosem i pani w koku. Naszą wzorzyste ubrania, bardzo często się przebierają, bo czasem nawet kilka razy na jednej stronie 🙂 Mają ołówki i kredki i na rozkładówkach, niczym na wielkiej tablicy, rysują czytelnikom obrazki, które pomagają lepiej zrozumieć te skomplikowane procesy 🙂 Całą opowieść zaczynają ponad czternaście miliardów lat temu, gdy wszechświat mieścił się w jednej mikroskopijnej kropce.

“Niemożliwe” to autorska książka Catariny Sobral, portugalskiej ilustratorki, reżyserki animacji filmowych i autorki obrazkowych książek dla dzieci. Na świecie artystka jest już rozpoznawalna, jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. International Award for Illustration przyznawanej przez Międzynarodowe Targi Książki w Bolonii. W Polsce mogliście spotkać się z niepowtarzalną kreską ilustratorki dzięki wydawnictwu Kocur Bury i książce “Mój dziadek” lub wydawnictwu Dwie Siostry i książce “Aciumpa” 🙂

“Niemożliwe” jest bardzo bogato zilustrowane, w zasadzie każda rozkładówka to jeden wielki obraz. Kreska ilustratorki przywodzi na myśl dziecięce bazgroły. Tekstu jest niewiele, umieszczony został w komiksowych dymkach.

Lektura edukująca, rozwijająca wyobraźnię, świetnie zilustrowana. Polecam! A jeśli będziecie poszukiwać innej książki w tym stylu do kompletu, to koniecznie zajrzyjcie tu!

tytuł: Niemożliwe

tekst i ilustracje: Catrina Sobral

tłumaczenie z portugalskiego: Jakub Jankowski

wydawnictwo: Druganoga, 2021

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku 3-7 lat

cena okładkowa: 36 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz