Książka dla dzieci o pozytywnym myśleniu bo Mogło być gorzej

Dziś nowość od wydawnictwa Tatarak, zabawna książka dla dzieci o pozytywnym myśleniu bo Mogło być gorzej 🙂

Bohaterami tej szalonej opowieści są dwaj przyjaciele, Alberto i Jurek. Poznajemy ich w nieciekawej sytuacji. Siedzą na wraku statku, pośrodku oceanu… jeden z nich, Alberto, jest przygnębiony, wszak ich położenie nie jest zbyt dobre. W tym czasie Jurek, wcale nie ma złego humoru, radośnie gra na harmonijce i przekonuje kumpla, żeby się nie martwił, bo przecież mogło być gorzej.

Nie mija sekunda, a dokładnie nad nimi pojawia się ogromna chmura i leje na nich strugami. Alberto jest załamany, ale Jurek znowu twierdzi, że mogło być gorzej! I wymyśla absurdalny scenariusz, który oczywiście od razu się materializuje.

Ta książka dla dzieci o pozytywnym myśleniu bo Mogło być gorzej 🙂 w zabawny sposób uczy, że należy zawsze szukać dobrych stron każdej sytuacji.

Świetne ilustracje to zasługa bardzo utalentowanej i wielokrotnie nagradzanej izraelskiej autorki książek dla dzieci i wszechstronnej ilustratorki,  Einat Tsarfati z Tel Avivu. Jej książki są tłumaczone na kilkanaście języków, a ta jest pierwszą po polsku 🙂

Bardzo żeglarska, morska, z elementami marynistycznymi na każdej stronie. Nawet stopka redakcyjna otoczona jest grubą liną, a wyklejka to mapa wyprawy bohaterów z miejscem na podpisanie własnego egzemplarza.

Polecam!

tytuł: Mogło być gorzej

tekst i ilustracje: Einat Tsarfati

tłumaczenie: Regina Gromacka

wydawnictwo: Tatarak, 2023

objętość: 44 strony

dla dzieci w wieku: 4 -7 lat

cena okładkowa: 55 zł

Jeśli macie ochotę na więcej zwariowanych książek, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz