Nowa trylogia dla nastolatek Sekrety Humli Hansson

Nowa trylogia dla nastolatek Sekrety Humli Hansson od poznańskiego wydawnictwa Zakamarki trafia do serca od pierwszego tomu.

Niedziwne, że w 2020 roku książka zastała nagrodzona szwedzką Nagrodą Augusta dla najlepszej książki dla dzieci i młodzieży…. ale od początku…

Humla Hansson ma prawie dwanaście lat i na kartach tej książki, w pierwszej osobie, opowiada o swoim życiu. Nie brak tu szczerych wyznań nastolatki, czasem pełnych smutku i jej problemów. Dziewczynka dzieli się z czytelnikami swoimi troskami, radościami i czarno białymi rysunkami 🙂 Tekst pełen jest sarkastycznego poczucia humoru. Nie zdziwcie się, widząc w tekście przekleństwa. Byście nie byli zaskoczeni, sfotografowałam najbardziej nafaszerowaną przekleństwami stronę 🙂

Tytułowa bohaterka mierzy się z nieakceptacją grupy rówieśniczej, zdradą ze strony najlepszej przyjaciółki, snującym się za nią, zakochanym bez wzajemności chłopakiem i wieloma innymi zagadnieniami. Dziewczynka czuje się samotna, nie umie znaleźć nici porozumienia z mamą, pełno tu przemyśleń adekwatnych do jej wieku.

Dawno nie czytałam tak bardzo bezpośredniej książki z motywem dorastania w roli głównej. Bez problemu utożsami się z bohaterką niemal każda młodsza nastolatka. Bardzo cieszę się, że mają pojawić się jeszcze dwa kolejne tomy.

tytuł: Sekrety Humli Hansson
tekst: Kristina Sigunsdotter
ilustracje: Ester Eriksson
tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
wydawnictwo: Zakamarki, 2023
objętość: 110 stron
dla młodszej młodzieży: 9-12 lat
cena okładkowa: 39,90 zł

Nowa trylogia dla nastolatek Sekrety Humli Hansson będzie się rozrastać, ale jeśli już masz ochotę na więcej książek w tym stylu, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz