3

4

Prezentujemy nowość autorstwa Nikoli Kucharskiej, dzięki której możemy śledzić przebieg dwóch wypraw dookoła świata.

Dwie różne rodziny, dwie inne podróże!

Ania i Arek Biali wraz ze swym synkiem Marcelem zabierają nas w podróż od północy do południa. Od wielu lat oszczędzali, by móc spełnić swoje marzenie o tej podróży. To prawdziwi globtrotterzy, którzy nie boją się wyzwań. Wraz z nimi poznajemy świat zaprezentowany w pionie.

W podróż od wschodu do zachodu zabierają nas Marek i Ewa, oraz dziadek i dwójka dzieciaków. Tata Marek wygrał podróż dla całej rodziny. Ich plan to odwiedzić największe światowe atrakcje, ale Ewa chce się głównie opalać 🙂 Ich wyprawa zaprezentowana jest w poziomie.

Książka jest zaprojektowana tak, że otwierając okładkę z przodu zaczynamy podróż północ – południe, a gdy ją przekręcimy i otworzymy z tyłu, zaczniemy wyprawę wschód – zachód.

Na rysunkowej mapie świata znajdziemy mnóstwo elementów. Jest bardzo dużo zabytków, ważnych budowli, znaczących miejsc, ludzi z różnych ston świata w charakterystycznych strojach. Wśród wielu zwierząt znajdziemy te istniejące, wymarłe i legendarne stwory.

Państwa, niektóre regiony, morza i oceany są podpisane. W wielu miejscach są dopiski od autorki. To albo zadania typu wyszukiwanki, na przykład “znajdź jeszcze jakieś foki” lub “odszukaj 5 narawali” albo ciekawostki ze świata, garść historii, podpisy gatunków zwierząt.

Wiele postaci wypowiada kwestie zawarte w komiksowych dymkach. Czasem to ciekawostki o danym kraju lub regionie, a czasem dowcipne komentarze.

3

x1

x2

x7

x8

Ale nie powiedziałam Wam jeszcze najważniejszego… ta książka to leporello! Jeśli macie trochę miejsca na podłodze można ją wyciągnąć i zobaczyć każdą z wypraw w pełnej okazałości 🙂

o tak…

7

Publikacja jest pretekstem do podjęcia mnóstwa tematów, z różnych dziedzin… nie wyczerpuje żadnego, jest tylko zaczepką. Czytanie jej na pewno nabiera wartości jeśli dziecko jest z kimś dorosłym, kto może rozwinąć hasła zawarte w krótkich komentarzach lub żartach.

Zadania wyszukiwanki to trening dla spostrzegawczości i dobra zabawa. Nie jest łatwo, bo elementów jest niesamowita ilość.

“Podróż dookoła świata” to książka na bardzo długie jesienno zimowe wieczory w domu lub zabawę w plenerze 🙂 Polecam i przekazuję dodatkową ilustrację autorki wykonaną specjalnie dla Was, zaglądających na Strefę 🙂

 

 

14123349_1040792659302124_708710628_o

autorka: Nikola Kucharska

Nasza Księgarnia, 2016

28 stron, leporello

dla dzieci 6+

cena okładkowa 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

O jaaaa, coś dla nas! Dzięki za kolejną inspirację 🙂

cieszę się, że udało mi się Was zainspirować 🙂

Ale fajne cudo, pierwszy raz widzę taką książkę ☺

Zostaw komentarz