Komiks o ptakach Detektyw Wróbel i złamane pióro

Komiks o ptakach Detektyw Wróbel i złamane pióro to nowość wydawnictwa Agora dla dzieci, której nie możecie przegapić!

Pierwszy tom nowej serii, która zapowiada się genialnie – zapewnia dobrą zabawę, przemyca mnóstwo wiedzy przyrodniczej i uwrażliwia na potrzeby zwierząt, które żyją wśród ludzi. To książka, która rozbudza ciekawość i kształtuje w dzieciach pozytywny stosunek do miejskich ptaków i do otaczającej nas przyrody.

Twórcami tego komiksu jest dobrze znany i baaaaardzo lubiany duet popularyzatorów wiedzy o przyrodzie, Tomasz Samojlik i Adam Wajrak. Jeśli znacie poprzednie publikacje obu Autorów, to wiecie czego możecie się spodziewać, a jeśli nie to już Wam mówię…

  • porządna dawka wiedzy o ptakach żyjących w mieście
  • trzymająca w napięciu fabuła i zaskakujące zwroty akcji
  • mnóstwo humoru
  • wartościowa puenta

Czy wiecie, że w Warszawie żyje aż 247 gatunków ptaków, czyli ponad połowa wszystkich występujących w Polsce? Zastanawiające jest to, że ptaki tak licznie wybierają życie w mieście, wśród szkła, betonu i ludzi. Dzięki tej książce dowiecie się między innymi dlaczego tak się dzieje, a poprzez obserwowanie zachowania poszczególnych ptasich bohaterów dowiecie się jaki charakter mają przedstawiciele różnych gatunków ptaków.

Komiks o ptakach Detektyw Wróbel i złamane pióro jest dedykowany dzieciom od szóstego roku życia. Font zastosowany w chmurkach oraz ilość tekstu nie przytłoczy początkującego czytelnika, ale szczerze mówiąc  to idealna lektura dla całej rodziny. W tej książce zostało poruszone wiele zagadnień ornitologicznych, o których do tej pory nie miałam pojęcia…. Co robią ptasie drapieżniki w mieście, dlaczego wrony siwe wyniosły się ze wsi, skąd sierpówki przyleciały do Polski i wiele innych.

tytuł: Detektyw Wróbel i złamane pióro

scenariusz komiksu: Tomasz Samojlik, Adam Wajrak

ilustracje i projekt graficzny: Tomasz Samojlik

zdjęcia: Adam Wajrak, Paweł Małecki, Franciszek Mazur, Łukasz Giz

wydawnictwo: Agora dla dzieci 2023

objętość: 128 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 44,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Przedział wiekowy się zgadza, Autorów znamy i cenimy, a sam temat bardzo ciekawy. Tylko czytać:)

Zostaw komentarz