Kompendium wiedzy dla dzieci Wszystko o przyjaźni

Kompendium wiedzy dla dzieci Wszystko o przyjaźni

Dziś prezentujemy prawdziwe kompendium wiedzy dla dzieci Wszystko o przyjaźni! To książka z katalogu wydawnictwa Papilon, objęta patronatem Psotnika 🙂

W tej książce, w łatwy i przystępny dla najmłodszy sposób, przedstawiono odpowiedzi na takie pytania jak… Dlaczego potrzebujemy przyjaciół? Jak możemy się zaprzyjaźnić? Co sprawia, że jesteśmy dobrymi przyjaciółmi? Jakie korzyści daje przyjaźń? czy Co się dzieje, gdy przyjaciele się ze sobą nie zgadzają i jak się pogodzić?

Ta książka to  obrazkowy przewodnik po przyjaźni, tak ważnej w życiu człowieka. Bohaterami wszystkich rozkładówek są dzieci i bliscy im dorośli. Tekstów nie jest dużo, to raczej hasła lub pojedyncze zdania, które mogą stać się początkiem rozmów z dzieckiem. To idealna pozycja do wspólnego oglądania, czytania i dyskutowania. Rysunki uzupełniają treści pisane, często zdradzają emocje bohaterów, ich uczucia w poszczególnych sytuacjach. Każdy odnajdzie w scenkach przedstawionych na ilustracjach sytuacje ze swojego życia.

Wszystko o przyjaźni nie skupia się na samych łatwych tematach. Wśród małych dzieci często wybuchają awantury o zabawkę czy zainteresowanie kogoś bliskiego. To naturalne, dzieci muszą nauczyć się panować nad swoimi emocjami i ta książka w tym właśnie może pomóc. Pomiędzy przyjaciółmi może dojść do nieporozumienia. Jak sobie z tym radzić i jak przeprosić, jak się pogodzić. Na te tematy również będzie miejsce przy czytaniu tego podręcznika o przyjaźni 🙂

Rozmawiając z dziećmi o przyjaźni, o relacjach z rówieśnikami i ludźmi, którzy ich otaczają, dajemy im szansę na dobry start w życie!

Polecam, zobaczcie jak wygląda w środku…

tytuł: Wszystko o przyjaźni

wydawnictwo: Papilon, 2021

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 36,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz