Franek, Frania & Feliks – polsko-angielskie kartonówki dla najmłodszych

Franek, Frania & Feliks - polsko-angielskie kartonówki dla najmłodszych

Franek, Frania & Feliks – polsko-angielskie kartonówki dla najmłodszych to seria, która wciąż się rozrasta dzięki staraniom wydawnictwa Widnokrąg.

W tym momencie ukazały się już cztery odcinki, ale mam nadzieję, że to nie koniec. Te książki są świetne! Nie dość, że śliczne, to wspierające naukę języka angielskiego w zakresie podstawowych słówek, zwrotów czy wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Tytułowi bohaterowie to chłopiec, dziewczynka oraz kot. Są przewodnikami czytelnika w tych książkach i można ich spotkać na wszystkich rozkładówkach.

Każda część serii dotyczy innego tematu. Mamy zwierzęta domowe, części ciała człowieka, pojazdy oraz dzień i noc. Każda z książek zawiera planszę, w której autorki podpowiadają rodzicom i opiekunom, jak korzystać z książek, by uzyskać jak najlepsze efekty. Do tego każda z publikacji została wzbogacona o QR kod, dzięki któremu można przeglądać książkę wraz z lektorem. To świetna pomoc dla rodziców, którzy nie znają perfekcyjnej wymowy i wolą, by dziecko osłuchiwało się z wymową native speakera.

Autorki zwracają uwagę na to, że dzieci uczą się przez powtarzanie, namawiają zatem, by często, a w pierwszym okresie wręcz codziennie, wracać do tych książek. Oczywiście nie wolno zapomnieć o przyjaznej atmosferze, entuzjazmie i radości z czytania 🙂

Serię zilustrowała Joanna Bartosik, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich ilustratorek dla dzieci młodego pokolenia. Zaletą ilustracji jest nie tylko charakterystyczna kreska, mnóstwo humoru, ale też małe zagęszczenie detali, które w tym przypadku by się nie sprawdziły. Rysunki są dość proste, niemal schematyczne, kolory w dużych plamach, bez zbędnych szczegółów odwracających uwagę. W każdym odcinku są też strony, na których mieszczą się proste zagadki i łamigłówki 🙂

Niewiele jest na naszym rynku książek dwujęzycznych. Uważam, że to świetne wsparcie dla nauki języka obcego już od najmłodszych lat. Franek, Frania & Feliks – polsko-angielskie kartonówki dla najmłodszych sprawdzą się zarówno dla bardzo małych dzieci, jak i dla trochę starszych, tych w wieku przedszkolnym, zobaczcie!

tytuł: Franek, Frania & Feliks

podtytuły w serii: Dzień i noc|Day and night, Ciało|The body, Zwierzęta domowe|Pets, Pojazdy|Vehicles

tekst: Dorota Lipińska i Monika Ufel

ilustracje: Joanna Bartosik

wydawnictwo: Widnokrąg, 2021

objętość każdej z książek: 24 strony

dla dzieci w wieku: 0+, 3+

cena okładkowa każdej z nich: 32 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz