Koniec z Mileną? – kontynuacja serii o dorastającym chłopcu

Koniec z Mileną? - kontynuacja serii o dorastającym chłopcu

Koniec z Mileną – kontynuacja serii o dorastającym chłopcu, jest już w księgarniach 🙂

Koniec z Mileną – kontynuacja serii o dorastającym chłopcu Dawidzie to nowość w katalogu poznańskiego wydawnictwa Zakamarki.

Mogliście już spotkać się z Dawidem, jego ukochaną Mileną i psem Busią. To bohaterowie książek szwedzkiego autora, Pera Nilssona, o relacjach, życiu i miłości z perspektywy dziewięciolatka. Książki tryskają humorem i jednocześnie poruszają poważne tematy, z którymi boryka się niemal każde dziecko w wieku szkolnym. Specjalnością szwedzkiej literatury dziecięcej jest mówienie bezpośrednio, wprost o trudnych sprawach, językiem dostępnym dla dziecka. Cenię za to, przede wszystkim, szwedzką literaturę i jestem wdzięczna, że jest właśnie taka!

Kolejne tomy przygód Dawida mają kieszonkowy format, łatwo wrzucić je do plecaka. To krótkie odcinki dotyczące pierwszych relacji damsko-męskich, inności i normalności, miłości… Dawid zastanawia się nad rozwodem rodziców, innym razem, z różnym skutkiem, stara się zwrócić na siebie uwagę dziewczyny. Każde dziecko w wieku 7-10 lat z łatwością utożsami się z chłopakiem, bo sytuacje, w których się znajduje są dość uniwersalne i spotykają każdego ucznia.

Tekst został przygotowany dla początkujących czytelników, dość duży font i sporo czarno-białych ilustracji mojej ukochanej autorki – Piji Lindenbaum, której zawsze dużo u Psotnika.

Dziś prezentujemy czwarty, najnowszy tomik, w którym główni bohaterowie zmierzą się ze wstrętnymi plotkami i nieporozumieniem. Otóż… szkolny kolega rozpuścił wieści po klasie i całej szkole, że Dawid pochwalił się, że ROBI TO codziennie z Mileną. Dziewczyna, gdy rzekome słowa Dawida dotarły do jej uszu, z zawstydzenia przestała chodzić do szkoły. Dawid, który opowiedział koledze, że codziennie chodzą z Mileną na spacery z psem, zupełnie nie wiedział w jak podły sposób jego słowa zostały przekręcone. Czuł, że coś jest nie tak, ciężko było nie zauważać szepczących wokół rówieśników, kolegów uśmiechających się znacząco i zmartwionych oczu mamy, gdy dopytywała o Milenę.

Sprawdźcie koniecznie, jak rozwiąże się ta okropna sytuacja i… nigdy nie wierzcie plotkom, zanim ich nie potwierdzicie!

tekst: Per Nilsson

ilustracje: Pija Lindenbaum

tłumaczenie: Marta Rey-Redlińska

wydawnictwo: Zakamarki, 2022

objętość: 68 stron

dla dzieci w wieku: 9+

Jeśli masz ochotę przeczytać o poprzednich odcinkach serii, to zapraszam tu!

Inną książkę o złym wpływie plotkarstwa znajdziecie tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz