x2

x2

Dziś prezentujemy nowość przeznaczoną dla dzieci, które już za dwa tygodnie rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem. Początki bywają trudne, warto się do tego trochę przygotować 🙂

Książka “Rok w przedszkolu” Przemysława Liputa na 12 rozkładówkach pokazuje życie dzieci ze Słonecznego Przedszkola. Na kartach obserwujemy najważniejsze momenty w życiu przedszkolaka. Jest pasowanie, przygotowanie do Bożego Narodzenia czy przedstawienie dla Babć i Dziadków z okazji ich styczniowego święta.

Na pierwszej rozkładówce poznajemy niektórych bohaterów książki, którzy w komiksowych dymkach przedstawiają siebie pokrótce. Są dorośli, zwierzęta i mnóstwo dzieci. Wśród nich każde jest inne, lubią różne zajęcia, moją swoich ulubionych towarzyszy zabaw i pierwsze przedszkolne miłości. Jednym z bohaterów jest niepełnosprawny chłopczyk, który porusza się na wózku inwalidzkim i jego marzeniem jest zostać aktorem. Jest też czarnoskóra dziewczynka z burzą lokowanych włosów. To bardzo dobry pretekst żeby poruszyć z dzieckiem temat inności. Być może pójście do przedszkola będzie pierwszą okazją dziecka do zetknięcia się z różnorodnością.

Dzięki szczegółowym i bardzo pięknym ilustracjom tematów do rozmów jest niezliczona ilość. Przy okazji ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania.

Całość kartonowa, w formacie A4, bardzo estetyczna, niesamowicie energetyczna i kolorowa. To trzecia część serii “Rok w…” po “Rok w lesie” Emilii Dziubak i “Rok w mieście” Katarzyny Boguckiej.

Śliczna ta książka 🙂 Polecam!

111

xx1

xx2

xx9999

xxxx666

tytuł: “Rok w przedszkolu”

autor: Przemysław Liput

wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2016

całokartonowa, 28 stron

dla dzieci, które zaczynają przygodę z przedszkolem

cena okładkowa 44,90 zł

 

Oprócz dzisiejszej bohaterki, „Rok w przedszkolu” Przemysława Liputa, do tej pory, na przestrzeni dwóch lat ukazały się:

„Rok w lesie” Emilii Dziubak,

„Rok w mieście” Katarzyny Boguckiej,

“Rok na wsi” Magdalena Kozieł-Nowak

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

Wygląda interesująco. My inicjację przedszkolną od dawna mamy ze sobą, ale gdybym miała to jeszcze raz przeżywać, na pewno sięgnęłabym po tę książkę.

🙂 cudowna jest, cała seria “Rok w …” jest bardzo udana

Muszę kupić dla mojej dwulatki, która rozpoczyna przygodę z przedszkolem 🙂

to obowiązkowo 🙂

Zostaw komentarz