Woda – popularnonaukowy album dla dzieci

Woda - popularnonaukowy album dla dzieci

Dziś prezentujemy niesamowitą nowość od wydawnictwa Muchomor. To “Woda”, popularnonaukowy album dla dzieci o wodzie, bez której nie moglibyśmy żyć!

W tej okazałej publikacji znajdziecie mnóstwo ciekawostek, wiedzę przydatną w szkole, w życiu i dawkę edukacji ekologicznej. Wszystko świetnie zilustrowane i wydane na najwyższym poziomie.

Autorka wzięła na warsztat przeróżne tematy związane z wodą… jak powstała woda, jak jest wykorzystywana, jakie wywołuje katastrofy, a nawet występuje na innych planetach. W poszukiwaniu wody czytelnik uda się do głębin oceanów, pod ziemię, w kosmos. Przyjrzy się odpływom i przypływom i różnym zjawiskom związanym z wodą.

Myjąc zęby, biorąc kąpiel czy gotując zupę, zupełnie nie zastanawiamy się, jak ważna jest woda. A tymczasem okazuje się, że bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Woda tworzy na przykład 70% naszego ciała, ale to nie wszystko… jest niezbędna do stworzenia każdego niemal produktu, jest obecna w każdej porcji jedzenia.

Czy wiecie, że do wyprodukowania jednego hamburgera zużywa się 2500 litrów wody, a do stworzenia tabliczki czekolady aż 4800! Brzmi nieprawdopodobnie! Co prawda na Ziemi jest ponad tysiąc trylionów litrów wody, ale należy dbać o jej zasoby i ją oszczędzać. Autorka przedstawia młodym czytelnikom również sposoby jak to robić.

Autorką książki jest Anna Skowrońska, która od lat jest związana z branżą wydawniczą dla dzieci i ma na swoim koncie takie książki dla dzieci jak “Wiatr” czy “Alfabet niepodległości”.

Opracowanie graficzne i ilustracje w Wodzie powierzono Agacie Dudek i Małgorzacie Nowak, czyli parze artystek z Acapulco Studio, które już nie raz gościło na łamach Strefy Psotnika chociażby przy okazji premiery “Nolens volens czyli chcąc nie chcąc. Prawie 100 sentencji łacińskich i kilka greckich” Zuzanny Kisielewskiej.

Znakiem rozpoznawczym prac Acapulco Studio jest nowoczesna, odważna kreska i żywe kolory. Ten album jest zrobiony naprawdę z rozmachem, zobaczcie!

tytuł: Woda

tekst: Anna Skowrońska

opracowanie graficzne i ilustracje: Agata Dudek i Małgorzata Nowak

wydawnictwo: Muchomor, 2021

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 9+

cena okładkowa: 49 zł

Woda – popularnonaukowy album dla dzieci to pierwsza książka cała poświęcona wodzie, jaką zaprezentowaliśmy na blogu. Znacie inne tytuły tego typu? Wpisujcie w komentarzu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz