Książka wspierająca w trudnych chwilach

Wszystkie dzieci są dobre to książka wspierająca w trudnych chwilach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

To owoc zawodowych doświadczeń Doroty Hawrysz, psycholożki i psychoterapeutki z 25-letnim doświadczeniem w prowadzeniu ustawień rodzinnych i organizacyjnych, psychoterapii indywidualnej i rodzinnej.

Autorka, dzięki wieloletniej praktyce zauważyła, że dzieciom smutnym lub zagubionym, które zmagają się z problemami, takimi jak chociażby rozwód rodziców, choroba czy śmierć kogoś bliskiego, potrafi pomóc wypowiedzenie odpowiednich, kojących słów. Niektóre zdania, zainspirowane Bertem Hellingerem oraz Gunterem Schrickerem, są jak lekarstwo, potrafią przynieść ulgę, a nawet wywołać uśmiech.

Autorka postanowiła spisać te słowa, by dać czytelnikom narzędzie terapeutyczne. Ma być to pomoc dla rodziców, aby jeszcze bardziej mogli wspierać swoje dzieci, dając im wewnętrzny spokój i siłę.

Każda rozkładówka jest poświęcona innemu tematowi, np. relacji dziecka z rodzicami, dziadkami, rozwodowi, rodzinie patchworkowej… po lewej stronie znajduje się krótki tekst, a po prawej terapeutyczne zdanie i duża, pełna uroku ilustracja.

Całość jest przecudnie zilustrowana przed Sobiepannę czyli Agatę Sobiepan~Comer, z której kreską zetknęłam się po raz pierwszy.

Od tej książki bije ciepło! Zobaczcie 🙂

Dorota Hawrysz o swojej publikacji napisała tak:

“Ta książka powstała dla dzieci i ich rodziców, którzy są najlepszymi terapeutami, psychologami dla swoich dzieci. Dzieci potrzebują mądrości, wiedzy, umiejętności swoich rodziców a nie psychologów i psychiatrów. Psycholog jest zawsze ZAMIAST.

Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie taki czas, że mój zawód nie będzie potrzebny na tym świecie.”

tekst: Dorota Hawrysz

ilustracje: Agata Sobiepan~Comer

objętość: 38 stron

dla dzieci i dorosłych

cena okładkowa: 50 zł

Inna książka wspierająca w trudnych chwilach znajdzie się tu! 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz