Wszyscy świętują – album o świętach z całego świata

Wszyscy świętują - album o świętach z całego świata

Wszyscy świętują – album o świętach z całego świata pojawił się w katalogu wydawnictwa Druganoga.

To wielkoformatowa, bardzo bogato i nowocześnie, zilustrowana księga, dzięki której poznacie festiwale, karnawały i oryginalne obchody, które odbywają się na naszym globie 🙂

To książka, która inspiruje do poznawania świata i podróży. Autorka wyraźnie zachęca do spakowania plecaka i wyruszenia w podróż szlakiem najbardziej zwariowanych świąt. A jest w czym wybierać! Każdego dnia, gdzieś na świecie, odbywa się jakieś święto. Niektóre są tak oryginalne, kolorowe i niepowtarzalne, że zostały wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jedne odbywają się na cmentarzu, inne na prywatnych dziedzińcach czy w szałasach, ale łączy je to, że są niesamowite i warto, choć raz w życiu, wziąć w nich udział.

Autorka tekstu, Joanna Rzyska, wybrała dwadzieścia cztery najbardziej charakterystyczne święta na Ziemi. Każde z nich otrzymało przynajmniej jedną całą rozkładówkę. O każdym ze świąt znajdziecie tu mnóstwo informacji i ciekawostek oraz oczywiście wielką, tętniącą życiem, ilustrację. Wśród opisanych wydarzeń znajdują się marokański Festiwal Róż, mongolski Festiwal Sportowy, chińskie Święto Smoczych Łodzi i wiele innych.

Wśród świąt z całego świata i z każdego kontynentu znalazło się również jedno polskie 🙂 Obszernie opisany został tu Lany Poniedziałek, czyli Śmingus-dyngus 🙂

Opracowanie graficzne tego albumu zostało powierzone Acapulco Studio czyli Agacie Dudek i Gosia Nowak. Duet ilustratorek już nie pierwszy raz mnie zachwycił. Nowoczesna kreska, mnogość detali, świetne żywe kolory! Zobaczcie!

tytuł: Wszyscy świętują

tekst: Joanna Rzyska

ilustracje: Agata Dudek, Gosia Nowak / Acapulco Studio

wydawnictwo: Druganoga, 2021

objętość: 76 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 59,90 zł

 

Jeśli masz ochotę na więcej książek zilustrowanych przez Acapulco Studio, to zapraszam tu! lub tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz