Szklana góra – nowoczesna baśń o odwadze

Szklana Góra - nowoczesna baśń o odwadze

Szklana Góra – nowoczesna baśń o odwadze, to nowość w katalogu wydawnictwa Bajka!

Szklana Góra – nowoczesna baśń o odwadze to książka z numerem 2 na grzbiecie. To drugi tom nowej serii  Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane. Możecie się spodziewać siedmiu poruszających opowieści, których bohaterkami są dziewczynki. Każda z nich obiera swoją drogę, by wziąć odpowiedzialność za szczęście i pokonać własne ograniczenia.

 

Główną bohaterką Szklanej Góry jest Hania, która się wszystkiego boi. Z obawy przed prędkością, wysokością, głębokością, ośmieszeniem… nie żyje tak jak chce. Rezygnuje niemal z wszystkiego… nie wspina się, nie jeździ na hulajnodze, nie odzywa niepytana. To strasznie nieszczęśliwa dziewczynka. Jest uwieziona przez Króla Strachu.

Pewnego razu pojawia się jednak iskierka nadziei… jednej nocy Hania ma sen, w którym spotyka Złotą Królową na szczycie Szklanej Góry. Dostaje od kobiety jabłko, które z każdym kęsem zmienia ją coraz bardziej w wolnego, złotego ptaka. Choć cudowne marzenie senne zostaje nagle przerwane, w jej głowie zaczyna kiełkować myśl o zmianie swojego życia.

Dziewczynka, choć bardzo się boi, postanawia, z zapakowanym plecakiem i sercem na ramieniu, wyruszyć po szkole na wyprawę w poszukiwaniu Szklanej Góry. Nie będę więcej zdradzać z treści, ale bardzo polecam Wam tę lekturę. Do czytania wspólnie, głośno lub samodzielnie. Pobudzi do refleksji, może być początkiem czegoś zupełnie niezwykłego 🙂

Hania zawalczyła o siebie, stała się szczęśliwa…

szczęśliwa, bo odważna

 

Seria powstała, by dać siłę młodym czytelnikom (niekoniecznie dziewczynkom!) i jest dedykowana dzieciom w wieku 8 – 12 lat. Głównymi tematami poruszonymi w książkach są cechy charakteru, dzięki którym można szczęśliwie żyć, a są to mądrość, odwaga, wolność, twórczość, wytrwałość, pewność siebie i umiejętność współpracy.

Autorką serii jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel, doskonale znana polskim czytelnikom z takich bestsellerów jak FlorkaMaleńkie królestwo królewny Aurelki czy Pracownia Aurory.  Książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel zawsze są doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi. Teksty gwarantują świetną zabawę i niebanalną refleksję. Tak samo jest w przypadku dziś prezentowanej premierowej książki.

Ilustracje do wszystkich tomów stworzyła Marianna Oklejak, bardzo dobrze znana polskim czytelniczkom i czytelnikom. Jej charakterystycznej, nowoczesnej kreski nie da się pomylić 🙂

tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
ilustracje: Marianna Oklejak
seria: Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane
wydawnictwo: Bajka, 2022
format: 190 x 225 mm
objętość: 36 stron
cena okładkowa: 34,90 zł
premiera: 16 lutego 2022
dla dzieci w wieku: 8+

Jeśli spodobała Wam się ta książka, koniecznie poznajcie pierwszy tom serii Kwiat paproci! 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz