Dwór 2. Clea i wrota do świata duchów – nowa seria dla młodzieży

Dwór 2. Clea i wrota do świata duchów

Mamy niesamowity urodzaj kapitalnch nowości skierowanych dla nastolatków! To cieszy ogromnie, bo 12+ to wiek, w którym młodzież odchodzi od czytania i trudniej ich przy książce zatrzymać. Ku mojej wielkiej radości ukazała się druga część serii “Dwór”, która bije rekordy popularności we Francji i mam nadzieję, że polska młodzież przyjmie ją z równym entuzjazmem.

Seria ma charakter fantastyczno-kryminalny, jest mroczna, trochę straszna i bardzo wciągająca. Czyta się jednym tchem. O pierwszym tomie, zatytułowanym “Liam i mapa wieczności” pisałam tu! i jeśli jeszcze jej nie czytaliście, to polecam, ale nie czytajcie tego wpisu dalej… bo lepiej nie wiedziedzieć pewnych rzeczy przed lekturą…. rzeczy, które tu zaraz wyjawię 😀

Jak wiadomo z pierwszego tomu, tytułowy dwór to miejsce, do którego trafiają zmarli, którym nie udało się pogodzić ze swoją śmiercią. Przebywają we dworze, by zaakceptować fakt, że odeszli z ziemskiego świata. Tam poznajemy nie tylko głównego bohatera, Liama i jego wyjątkową misję, ale również mnóstwo barwnych postaci, niekiedy zaczerpniętych z hisotrii, takich jak Leonidas, król Sparty.

Jedną z osób, która pojawia się w pierwszym odcinku jest Clea, wycofana i nieufna dziewczyna. To właśnie jej została poświęcona druga część. Clea wie, że była porwana i więziona w piwnicy, czuje, że stało się coś niedobrego, ale za nic nie może sobie przypomnieć. Wraz z Liamem, któremu udało się do niej zbliżyć, próbuje zrozumieć i przypomnieć sobie swoją historię.

W pierwszej części duchy zamieszkujące piwnicę wywoływały dreszcze na plecach czytelnika, teraz okazuje się, że również poddasze przedziwnego, tajemniczego budynku, jest przez kogoś zamieszkałe! :O

Bardzo polecam dla tych, co lubią się bać 😀 i już czekam na kolejny, trzeci, tom!

tytuł: „Clea i wrota do wieczności” tom 2 serii „Dwór”

tekst: Évelyne Brisou-Pellen

przekład z języka francuskiego: Przemysław Szczur

wydawnictwo: Widnokrąg, 2017

okładka: Marcin Surma

objętość: 368 strony

dla dzieci w wieku: 12+

cena okładkowa: 39 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 29 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (4)

Jakie zdjęcia, pomysł genialny z tym dymem. Aż mnie zaciekawiliście tą lekturą ???

tak ma być! Tylko super książkom da się zrobić super zdjęcia, serio…. inaczej nie idzie 🙂

Fotografie intrygują i przyciągają uwagę. Super pomysł.

bardzo się cieszę 😀

Zostaw komentarz