Kap, cap, chlap i inne wierszyki logopedyczne Agnieszki Frączek

Kap, cap, chlap i inne wierszyki logopedyczne Agnieszki Frączek

Kap, cap, chlap i inne wierszyki logopedyczne Agnieszki Frączek to nowość w katalogu wydawnictwa Wilga. Zabawne, dobrze zilustrowane, ułatwią utrwalać poprawną wymowę czytelnikom w każdym wieku.

Tekst, oczywiście rymowany, przepełniony jest humorem i językowymi łamańcami. Trzeba się dobrze skupić, żeby z dobrą dykcją przeczytać te wiersze 🙂 Mogą być dobrym treningiem dla studentów szkół aktorskich albo radiowców… ćwiczą dykcję, pełno w nich wyrazów dźwiękonaśladowczych. Z każdej rozkładówki coś trajkocze, gdacze i świszczy.

Książka może być rozrywkową lekturą w każdym domu, ale widzę w niej również potencjał dla terapeutów, logopedów i nauczycieli. Może być inspiracją do przeróżnych zabaw i ćwiczeń rozwijających mowę.

Autorką wierszyków jest Agnieszka Frączek, polska językoznawczyni, która ma na swoim koncie mnóstwo wierszy i opowiadań. Znakiem rozpoznawczym tej autorki są gry słowne, wyrazy dźwiękonaśladowcze oraz przemycone pojęcia z zakresu językoznawstwa.

Ilustracje do Kap, cap, chlap… Agnieszki Frączek stworzył Artur Gulewicz, absolwet ASP w Łodzi, który projektuje i ilustruje książki dla dzieci. Na łamach Strefy Psotnika nie prezentowaliśmy dotąd innych pozycji ilustrowanych przez tego artystę.

tytuł: Kap, cap, chlap i inne wierszyki logopedyczne

tekst: Agnieszka Frączek

ilustracje: Artur Gulewicz

wydawnictwo: Wilga, 2021

objętość: 88 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 29,99 zł

 

Jeśli macie ochotę na więcej logopedycznych wierszyków, to koniecznie…

zajrzyjcie tu! do Logopedycznych prztyczków Małgorzaty Strzałkowskiej 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Ekstra wierszyki.

Zostaw komentarz